Спеціальна антикорупційна прокуратура спростовує інформацію про бездіяльність у справі щодо очільника ВС Князєва

У деяких соціальних мережах та медіа розповсюджується інформація про начебто бездіяльність органів слідства у справі стосовно колишнього голови Верховного Суду, зокрема мова йде про не відсторонення вказаної особи від здійснення правосуддя.

Про це повідомляє Спеціальна антикорупційна прокуратура.

Зазначається, що САП та НАБУ ґрунтовно проводять розслідування у вказаному провадженні та вживають усі необхідні заходи для забезпечення швидкого, об’єктивного та всебічного слідства у цій справі.

Органи слідства акцентують увагу, що 16.05.2023 керівник САП особисто повідомив про підозру Голові Верховного Суду. 18.05.2023 слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав указаній особі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 107,360 млн грн. 31.05.2023 Апеляційна палата ВАКС змінила запобіжний захід указаному підозрюваному в частині розміру заставу, зменшивши її до 75 млн грн. Починаючи з дати затримання – 16.05.2023 та до сьогоднішнього дня колишній Голова Верховного суду не здійснює повноважень Голови та судді Верховного суду.

Підставою для звернення з клопотанням про відсторонення від здійснення правосуддя є наявність ризику, що перебуваючи на посаді особа, використовуючи свої службові повноваження, може чинити тиск на свідків, втручатися та перешкоджати проведенню слідства. Проте, наразі такого ризику немає, оскільки підозрюваний перебуває під вартою.

У той же час відсторонення від посади не передбачає позбавлення особи суддівської винагороди. Тобто, будучи відстороненим від здійснення правосуддя, особа все одно отримуватиме виплати, що передбачено нормами чинного законодавства.

САП зауважує, що будь-які маніпуляції з цього приводу негативно впливають на хід слідства. Разом з тим, САП й надалі обіцяє інформувати громадськість про результати розслідування указаного кримінального провадження.