Ст. 122 КУпАП говорить, що перевищення швидкості повинно бути зафіксовано в автоматичному режимі, в той час, як TruCam використовуються в ручному. Питання: що таке TruCam?: адвокат Болтік

Патрульна поліція знову почала використовувати прилади TruCam. За результатами 2019 року було виписано близько 350 тис. штрафів.

“Правова невизначеність в цьому питанні залишається. Стаття 122 КпАП говорить, що перевищення швидкості повинно бути зафіксовано в автоматичному режимі, в той час, як TruCam використовуються в ручному. Далі: що таке TruCam – вимірювальний прилад або пристрій для фото -відеофіксаціі? ” – задається питанням адвокат Антон Болтік в коментарі 112.ua.

Адвокат вказує на те, що до 2018 року діяв наказ МВС №33, в якому було визначено перелік “технічних засобів, що використовуються в підрозділах ДАІ для виявлення та фіксування порушень правил дорожнього руху”. У ньому було перераховано все: вимірювачі швидкості “Візир”, “Рапіра”, “Арена”, “Іскра-1”, різні моделі газоаналізаторів-алкотестерів. TruCam був зазначений в розділі “Спеціальні технічні засоби, які працюють в автоматичному режимі і мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису”. Але цей документ вже не має законної сили.