Відбувся онлайн-круглий стіл «Досвід адміністративних судів у питаннях контролю за виконанням рішень. Шляхи розвитку інституту судового контролю в інших видах судочинства», організований Проєктом ЄС “Право-Justice”.
Про це повідомляє Міністерство юстиції України.
Участь у заході взяв, зокрема, Олександр Олійник – Директор Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Мін’юсту. Також серед учасників – представники суддівської гілки влади, зокрема судді адміністративних судів усіх інстанцій, представники органів виконавчої влади, адвокати, державні та приватні виконавці, представники бізнес-асоціацій.
“В Україні існує довготривала структурна проблема невиконання або несвоєчасного виконання судових рішень національних судів (група справ Іванов/Бурмич). Для її вирішення було схвалено Національну стратегію розв’язання проблеми невиконання рішень судів, боржниками за якими є державний орган або державне підприємство, установа, організація, на період до 2022 року”, – розповів під час заходу Олександр Олійник.
Директор Директорату правосуддя та кримінальної юстиції повідомив, що на розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики перебувають також інші законопроєкти з питань судового контролю, які були внесені на розгляд Верховної Ради України народними депутатами України. А саме: проєкти законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення судового контролю за виконанням судових рішень у господарському і цивільному судочинстві» (№ 7042 від 11.02.2022) та «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України, щодо відновлення принципу справедливості під час здійснення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах» (№ 5310 від 29.03.2021).
Нагадаємо, НАЦІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ розв’язання проблеми невиконання рішень судів, боржниками за якими є державний орган або державне підприємство, установа, організація, на період до 2022 року була затверджена ще 30 вересня 2020 року, і Кабінет міністрів України зобов’язав Міністерство юстиції в двомісячний термін надати план заходів. Пройшло більше двох років, а Мінюст і досі займається “конкурсами – чий законопроєкт краще”.
І це тоді, коли проти України з’являється все більше рішень Європейського суду з прав людини, які вказують на кричуще та довготривале невиконання та незабезпечення державною владою рішень судів. Певне, Міністерство юстиції було дуже зайняте затвердженням концепцій “сертифікат на кращу койку у в’язниці” чи “розробкою планів відновлення України”.
А тим часом, прийшов час затверджувати нову Національну стратегію розв’язання проблеми невиконання рішень судів, боржниками за якими є державний орган або державне підприємство, установа, організація, правда, на період вже до 2024 року.
#Рудольф Коломийський