Суд визнав наклепом, що єпископа УПЦ Никиту “заскочили в момент фізичної близькості з 17-річним хлопцем” під час обшуків у соборі у Чернівцях

Шевченківський районний суд м. Києва в складі

головуючого судді:                          Осаулова А.А.

за участю секретаря судових засідань:         Путря Д.В.

за участю позивача та представника позивача: ОСОБА_1 , ОСОБА_2

представника відповідачів 1,2: ОСОБА_3 ,

       розглянувши у відкритому судовому засіданні в спрощеному позовному провадженні в залі суду в місті Києві цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ТОВ «Видавничий дім «ЛБ»,  ОСОБА_4 про захист честі, гідності, ділової репутації, спростування недостовірної інформації, відшкодування моральної шкоди, –  

Зважаючи на складність у викладенні повного тексту рішення суду, пов`язаного з потребою у наведенні доказів, суд вважає за необхідне проголосити його вступну та резолютивну частини.

Роз`яснити сторонам, що з повним текстом рішення вони зможуть ознайомитися через п`ять днів в канцелярії суду.

Керуючись ст.ст. 258-259, 268, 272-273 ЦПК України, суд –

в и р і ш и в:

Позов  ОСОБА_1 до ТОВ «Видавничий дім «ЛБ»,  ОСОБА_4 про захист честі, гідності, ділової репутації, спростування недостовірної інформації, відшкодування моральної шкоди, –  задовольнити частково.

Визнати недостовірною інформацію, розміщену та поширену інтернет-виданням «Лівий берег» в публікації від ІНФОРМАЦІЯ_1 під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 »        (електронне        посилання        на        статтю:

ІНФОРМАЦІЯ_9), а саме інформацію наступного змісту: «…під час обшуку співробітники СБУ заскочили в момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархії УГІЦ МП ОСОБА_5 з 17-річним хлопцем, що співає в місцевому хорі».

Визнати недостовірною інформацію, розміщену та поширену ОСОБА_4 в дописах, розміщених в телеграм-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (електронне посилання: ІНФОРМАЦІЯ_4 ), а саме інформацію наступного змісту: «ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ІНФОРМАЦІЯ_6 ); « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ІНФОРМАЦІЯ_6 );

« ІНФОРМАЦІЯ_8 ).

Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю “Видавничий Дім ЛБ» спростувати інформацію, розміщену та поширену інтернет-виданням «Лівий берег» в публікації від ІНФОРМАЦІЯ_1 під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 »        (електронне        посилання        на        статтю:

ІНФОРМАЦІЯ_9), а саме інформацію наступного змісту: «…під час обшуку співробітники СБУ заскочили в момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархії УГІЦ МП ОСОБА_5 з 17-річним хлопцем, що співає в місцевому хорі» шляхом здійснення публікації з інформацією про те, що вказана інформація не відповідає дійсності, не пізніше 15-ти днів з дня набрання рішенням суду законної сили із доказами направлення відповідних відомостей адресату.

Зобов`язати  ОСОБА_4 спростувати поширену нею інформацію в дописах, розміщених в телеграм-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (електронне посилання: ІНФОРМАЦІЯ_4 ), а саме інформацію наступного змісту: «ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ІНФОРМАЦІЯ_6); « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ІНФОРМАЦІЯ_6 ); « ІНФОРМАЦІЯ_8 ) шляхом здійснення публікації з інформацією про те, що вказана інформація не відповідає дійсності, не пізніше 15-ти днів з дня набрання рішенням суду законної сили із доказами направлення відповідних відомостей адресату.

       Стягнути з ТОВ «Видавничий дім «ЛБ» на користь ОСОБА_1 кошти моральної шкоди в сумі – 10 000 грн. та судовий збір у розмірі – 2232 грн. 90 коп.

       Стягнути з  ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 кошти моральної шкоди в сумі – 20 000 грн. та судовий збір у розмірі – 2481 грн. 00 коп.

  В задоволенні іншої частини позовних вимог про стягнення коштів моральної шкоди, – відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду – якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Реквізити учасників:

Позивач: ОСОБА_1 , ідентифікаційний код невідомий, адреса АДРЕСА_1 .

Відповідачі: ТОВ «Видавничий дім «ЛБ», код ЄДРПОУ 36592561, адреса: м.Київ, вул.Мала Житомирська, 18-Б. ОСОБА_4 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , адреса АДРЕСА_2 .

Суддя:                                 Андрій Осаулов

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.