Судді Вінницького апеляційного суду подали скаргу на адвоката Валерія Палія, а вінничани прийшли до КДКА його підтримувати

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Вінницької області змушена вже кілька разів переносити розгляд справи через тиск громадськості, яка вважає скарги на адвоката переслідуванням через його адвокатську діяльність.

Приводом для розгляду дисциплінарного провадження щодо Валерія Палія стала «окрема ухвала» про притягнення до відповідальності адвоката, винесена 1 червня 2023 р. колегією суддів Вінницького апеляційного суду в складі Ванди Дедик, Сергія Бурденюка та Світлани Мішеніної при розгляді справи одного з підзахисних Палія.

Про це пише “Ми Вінничани”.

Така ж сама «окрема ухвала» щодо Валерія Палія колегією суддів Вінницького апеляційного суду вже виносилась 10 грудня 2021 р. під час розгляду іншої справи. Але тоді дисциплінарна палата КДКА не знайшла порушень з боку адвоката.

Валерій Палій і люди, що прийшли його підтримати, переконані: ініціатором усіх судових «окремих ухвал» є суддя Світлана Мішеніна, їй Валерій Палій багато разів заявляв відводи, які неодноразово судом задовольнялись або суддя сама заявляла самовідвід. «Окремі ухвали» виносились колегією суддів саме після чергових заяв адвоката про відвід Світлани Мішеніної.

«Вважаю ухвалу Вінницького апеляційного суду щодо притягнення мене до дисциплінарної відповідальності не лише юридично нікчемною, але й черговим підступним проявом переслідувань за мою багаторічну боротьбу з корупцією та оргзлочинною діяльністю місцевих олігархів, можновладців, правоохоронців і суддів, проти тотального порушення прав і свобод людини та громадянина, свавілля, беззаконня всіх гілок державної влади, зокрема, збанкрутілої судової і прокурорської влади», – наголошує Валерій Палій.

Судді скаржаться, що жодна справа, яку вів відомий вінницький адвокат Палій не закінчувалася швидко. Завдячуючи його пристрасті до політичних гасел під час захисту клієнта та образ суду, процес розтягується та перетворюється зазвичай на шоу Валерія Максимовича.

Оцінку поведінці адвоката Палія має дати Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Вінницької області тоді, коли можна буде організувати роботу комісії без жодного тиску та впливу зацікавлених сторін.