Суддя Берназюк нагадав, що відповідальність за виконання судового рішення покладено на державу, а контроль за цим процесом – на суд, що ухвалив відповідне рішення

Під час загальноукраїнського семінару «Контроль за виконанням судового рішення в адміністративному судочинстві» судді Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді Ян Берназюк, Альберт Єзеров, Наталія Коваленко ознайомили суддів адміністративних і загальних судів із судовою практикою у відповідних спорах. Захід, який відбувся 1 грудня 2020 року в онлайн-режимі, організовано Одеським регіональним відділенням Національної школи суддів України.

Про це повідомляє прес-служба Верховного суду.

Ян Берназюк зазначив, що зміни до Конституції України щодо правосуддя 2016 року зумовили появу нових підходів до механізму реалізації принципу обов’язковості виконання судового рішення під час вирішення публічно-правових спорів у зв’язку із закріпленням в Основному Законі України положення про те, що відповідальність за виконання судового рішення покладено на державу, а контроль за цим процесом – на суд, що ухвалив відповідне рішення.

Судовий контроль є важливою конституційною гарантією забезпечення обов’язковості судового рішення. Це означає, що таке рішення буде виконано своєчасно (у розумні строки), належним чином (у спосіб, визначений судом) та у повному обсязі (відповідно до приписів резолютивної та мотивувальної частини рішення).