Суддя федерального суду США: місцева влада повинна припинити помсту адвокату

Суддя федерального суду постановив, що спроба чиновників Батон-Руж притягнути адвоката за неповагу до суду за оприлюднення відео суперечливого арешту була “недобросовісною” спробою помститися адвокату за реалізацію його права на свободу слова.

Про це пише StarTribune.

Рішення зобов’язало міських чиновників припинити спробу переслідування Томаса Фремптона за неповагу до державного суду у справах неповнолітніх – спроба, яка може призвести до можливого ув’язнення Фремптона.

Окружний суддя США Джон де Гравелл 7 січня виніс рішення у Батон-Руж у позові Фремптона, в якому він стверджував, що чиновники Батон-Руж мстилися йому за негативну рекламу, отриману в результаті оприлюднення відео, на якому було показано, як поліція обшукує неповнолітнього.

Справа почалась через зупинку автомобіля в січні 2020 року та арешт поліцією Батон-Руж Кларенса Гріна. Справа призвела до федерального звинувачення проти Гріна, але пізніше воно було знято прокурорами. Федеральний суддя, прийнявши рішення про зняття звинувачень, розкритикував поліцію за порушення прав Гріна, «спочатку зупинивши авто під сумнівним приводом, а потім вторгнувшись у будинок відповідача (витягнувши зброю) для проведення необґрунтованого та безпідставного обшуку».

У машині з Гріном був його брат, неповнолітній. Згідно з протоколом суду, відео у справі включало сцени, як Гріна та неповнолітнього кладуть на бетон та обшукують, а також несанкціонований обшук будинку матері Гріна офіцерами, які увійшли з озброєнням.

Фремптон, житель Вірджинії, який має ліцензію на право зайняття адвокатською діяльністю в Луїзіані, представляв сім’ю Грін у судовому позові, який було врегульовано в травні 2021 року. Після урегулювання, зазначивши, що жоден працівник поліції не був притягнутий до відповідальності, Фремптон опублікував серію повідомлень із посиланням на змонтоване відео арешту та обшуку Гріна та його брата. Відповідно до судового протоколу, це призвело до сюжету новин місцевого телебачення про обшук підлітка з роздяганням.

У заяві йдеться, що оприлюднення відео порушує Кодекс законів про дітей Луїзіани.

Однак, як зазначається в рішенні де Гравеля, Фремптон оприлюднив відео зі схвалення сім’ї неповнолітнього, і після того, як воно було попередньо оприлюднено п’ятьма особами без жодного дозволу суду у справах неповнолітніх, включаючи оприлюднення секретарем федерального суду репортерам The Advocate. Відео було загальнодоступним у федеральному суді протягом шести місяців з моменту його оприлюднення Фремптоном, і чиновники не домагалися покарання нікого, крім Фремптона.

Це, як написав де Гравель, додало ваги аргументу про те, що скарга міських чиновників була «лише зручним способом покарати Фремптона за публікацію негативного прес-релізу та відео…».