Суддя ККС ВС Аркадій Бущенко вважає, що через погану роботу адвоката він не може якісно виконувати функцію захисту як суддя

Про це Аркадій Бущенко, суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду повідомив Закон і Бізнес.

“Головне завдання адвоката — добре представити інтереси клієнта. Захисник не зобов’язаний бути збалансованим. Суддя ж має враховувати багато факторів для того, щоб захищати суспільний інтерес та інтерес громадянина.

Якщо чесно, то як адвокат більшість свого часу проводив за комп’ютером, опрацьовуючи документи, і як суддя виконую майже аналогічну роботу.

Повертаючись до попереднього запитання про розчарування, скажу, що мені дуже сумно спостерігати за низьким рівнем представництва інтересів. Я навіть не підозрював, який поганий рівень підготовки може бути. Сторони обвинувачення це також стосується, але в них є хоча б якась система контролю за стандартами роботи прокуратури. А от з боку захисників це більше помітно, бо адвокати працюють, як правило, наодинці. Контролю якості їхньої роботи немає. Так, є Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, але якщо вивчити її практику, то адвокатів не притягують до відповідальності за низьку якість наданої допомоги.

Через погану роботу адвоката я не можу якісно виконувати функцію захисту як суддя, оскільки переді мною не ставляться питання. Хоча я бачу, які питання мали б ставитися, але ж не можу бути упередженим і робити підказки адвокату.

Вони не вивчають усіх матеріалів справи, судову практику. Захисники не бачать ключової проблеми і не ставлять її перед судом. Мені боляче за цим спостерігати, коли я бачу, якою б могла бути успішна стратегію захисту, втім, нічого зробити не можу.

Багато хто нарікає на систему безоплатної правової допомоги, але інколи «безкоштовні» правники набагато професійніше ведуть справу, ніж найнятий за кошти адвокат.

Тож, на жаль, низький рівень фаховості сторін впливає на якість захисту суддями прав людей”, зазначив Бущенко.