Суддя Верховного Суду Володимир Погребняк про ризики визнання Господарського кодексу таким, що втратив чинність

На базі Господарського суду Одеської області в онлайн-режимі відбувся круглий стіл «Законопроєкт 6013: підстави та наслідки скасування Господарського кодексу України в умовах війни».

Про це повідомляє Судова влада.

Суддя судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Володимир Погребняк наголосив на необхідності дотримання всіма зацікавленими суб’єктами вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Суть цих вимог полягає в тому, що перш ніж удосконалювати правове регулювання господарських відносин, у тому числі шляхом скасування окремих норм чи нормативно-правових актів, особливо рівня кодексу, потрібно ретельно проаналізувати їхній регуляторний вплив, виявити недоліки законодавства (якщо такі є), опрацювати різні варіанти вирішення проблемних питань, які виникають у правозастосовній і судовій практиці.

Скасування нормативно-правового акта рівня кодексу в цілому без попереднього аналізу його регуляторного впливу може стати причиною очевидних законодавчих прогалин, призвести до проблем на практиці та збільшити несистемність і неузгодженість норм законодавства. На підтвердження останньої тези спікер зазначив, що, за інформацією з розділу «Законодавство України» офіційного вебпорталу Верховної Ради України, ГК України має відсилання до близько 7 тис. документів, які потребуватимуть унесення відповідних змін.

Також спікер вважає доцільним (з огляду на викликаний ідеєю скасування ГК України резонанс серед науковців, суддів, адвокатів та й загалом фахової спільноти) розглянути можливість дотримання суб’єктами законодавчого процесу положень ст. 46 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо надання Пленумом Верховного Суду висновку про законопроєкт № 6013 як такий, що пов’язаний (потенційно) із функціонуванням системи судоустрою України.