Суддя ВС Луспеник про проблему відсутності в процесуальному законодавстві особливостей здійснення судового провадження в умовах воєнного стану

Суддя Верховного Суду Дмитро Луспеник висвітлив проблеми щодо правового регулювання цивільного процесу та актуальної судової практики в умовах війни.

Про це повідомляє Судова влада.

Зокрема, Секретар Пленуму ВС зупинився на проблемі відсутності в процесуальному законодавстві особливостей здійснення судового провадження в умовах воєнного / надзвичайного стану, що ставить суд перед необхідністю, щоб не відмовити в доступі до правосуддя, використовувати фактичну процесуальну діяльність, що є негативним явищем.

Суддя зазначив, що в такій ситуації, зважаючи на відсутність змін до ЦПК України, які б відповідали умовам воєнного стану, під час здійснення правосуддя суди повинні вміти пристосовувати чинні процесуальні норми для дієвого здійснення правосуддя в умовах воєнного стану.

При цьому доповідач акцентував, що суди не повинні порушувати вимоги ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо справедливого суду та скорочувати чи прискорювати судочинство.