Суддя ВС Ольга Ступак закликала адвокатів максимально використовувати можливості електронного суду

Суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Ольга Ступак виступила на на сесії «Судова практика щодо розгляду трудових спорів».

Про це повідомляє Судова влада.

Суддя зазначила, що КЦС ВС поки що не розглядав трудових спорів, які виникли після 24 лютого 2022 року. Однак орієнтиром у їх вирішенні може бути практика Верховного Суду, що стосується спорів у Донецькій, Луганській областях і АР Крим, сформована після 2014 року.

Ольга Ступак закликала адвокатів у сьогоднішніх складних умовах максимально використовувати можливості електронного суду: звертатися до суду, вести листування тощо через електронний кабінет. Це дасть змогу економити час і кошти.

Також вона зауважила, що законодавець визначив трудові спори такими, що можуть розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження. Часто сторони, особливо позивачі, хочуть, щоб справа розглядалася з викликом сторін, проте це не завжди виправдано.

«У разі якісної підготовки позовної заяви й необхідних додатків до неї справу, наприклад найбільш поширеної категорії – щодо поновлення працівника на роботі, можна розглянути без виклику учасників»,– сказала Ольга Ступак.

Вона зазначила, що такі справи розглядаються передусім на підставі письмових доказів, у допиті свідків, як правило, необхідності немає.