Суддя з Торецьку Качаленко надав пояснення поїздкам в Крим та щодо квартир в Ірпіні: ВККС рекомендувала призначити безстроково

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія України після перевірки на відповідність посаді судді рекомендувала призначити безстроково суддю Дзержинського міського суду Євгена Володимировича Качаленка.

Про це повідомлено під час трансляції засідання ВККС.

У Громадської ради доброчесності були до нього питання, однак, відповіді Качаленко Комісію задовольнили.

Під час оцінювання до кандидата виникло кілька питань, одне з них: чому він їздив до вже окупованого Криму у 2015 році. Це було до призначення на посаду судді. Кандидат зазначив, що поїздка була робочою.

“Мій роботодавець сказав, що я маю відвідати територію країни-агресора і провести перевірку відповідних документів з юридичної точки зору. Я не приймав своє особисте рішення відвідати країну-агресора для того, щоб там відпочити, лікуватися чи там відвідати музеї. Ні, я лише надав правову допомогу замовникам нашої фірми, тобто, фактично, перевіряв, щоб були дотримані їхні права і не було порушено їхні інтереси на території країни агресора”, — пояснив суддя Качаленко.

За даними Громадської ради доброчесності, вже під час роботи суддею Євген Качаленко придбав дві квартири в Ірпіні. За поясненнями судді, нерухомість вдалося купити на заощадження — частину з них заробив він сам, ще частину подарували батьки.

“Джерела походження коштів на купівлю квартири — про яку стало відомо не з декларації, а з відповіді судді — залишаються не встановленими.  Батько, на якого посилається суддя у своїй відповіді, на той момент працював лікарем та є заступником головного лікаря на сьогодні в районній лікарні. Також ми знаємо, що мати судді працює у дошкільному навчальному закладі. Тому ми можемо зробити висновок, що коштів, які були зароблені батьками судді, також не вистачало на купівлю квартири”, — зазначила з висновку членкиня Громадської ради доброчесності Тетяна Катриченко.

Аргументи члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів прийняли, наступного дня на сайті ВККС з’явилось рішення – рекомендує призначити Качаленка Євгена Володимировича суддею безстроково. 

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.