Таргетовану рекламу у Facebook та Instagram заборонять на всій території ЄС: рішення Європейської ради із захисту даних

Рішення прийняла Європейська рада із захисту даних – EDPB. Вона дала вказівку для регулятора Ірландії, де розташована європейська штаб-квартира компанії Meta, упродовж двох тижнів накласти постійну заборону на використання таргетованої реклами, як це раніше зробила Норвегія.

Про це повідомляє Європейська рада із захисту даних.

У середу в Meta заявили, що надаватимуть користувачам в Європейського Союзу можливість надавати згоду на таку рекламу, а в листопаді запропонують модель підписки для дотримання нормативних вимог.

“Члени EDPB знали про цей план, і ми повністю співпрацювали з ними, щоб досягти задовільного результату для всіх сторін”, — сказав представник компанії, назвавши рішення ради невиправданим.

Нагадаємо, що з 7 серпня Meta отримує в Норвегії щоденні штрафи в розмірі одного мільйона крон ($90 000) за порушення конфіденційності користувачів шляхом використання для реклами їхніх даних, таких як місцезнаходження чи історія веб-переглядача. У разі, якщо Meta порушуватиме накладені обмеження на території ЄС, штрафні санкції можуть сягнути 4% світового обороту компанії.