ТОП-5 порад, які допоможуть знайти професійного адвоката, якому можна довірити справу: адвокат Катерина Воронюк

Директор АО Катерина Воронюк розкрила секрети професії та як обрати дійсного свого адвоката.

Про це пише Рівняни.

ТОП-5 порад, які допоможуть знайти професійного адвоката, якому можна довірити справу:

  1. Адвокат має бути вузькопрофільним. Чим більше галузей, в яких практикує адвокат, тим менша ефективність. Увага розпорошується по кодексах. А стратегія і тактика поведінки в процесах переплутується, як наслідок – багато упущених моментів.
  2. Адвоката обирати варто на тривалий час. Це фактично і ваш психолог, і “лікар-гінеколог”. Тільки з тривалістю часу можна оцінити, чи комфортно вам з вашим правозахисником, чи відповідає він вашим критеріям. В таких випадках ми радимо укладати договір – або консультаційний, або просто придбати картку клієнта, це як придбати страховку цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів, тільки остання для водіїв є обов’язкова, інакше буде штраф, а от з адвокатом можна і почекати, ніхто ж не оштрафує. Більшість наших клієнтів змінює адвокатів саме через відсутність сервісності, а пропущені телефонні дзвінки починають дратувати.
  3. Адвокат має донести інформацію до клієнта в доступній та простій мові. Відсутність комунікації з клієнтом може призвести до фатальних помилок і вартувати життя людині.
  4. Адвокат має бути стратегом. У представництві чи захисті клієнта потрібно досягати висот, які здаються космічними, але при правильній тактиці реалізовується в правильному напрямку. Наприклад: звернення з адвокатським запитом до фізичних осіб та використання відповіді на нього як доказ у справі – виграний господарський спір. Поліграф (детектор брехні) у кримінальних справах не приймається, оскільки не закріплений на законодавчому рівні. Однак, відповідно до одного з вироків в сукупності з іншими доказами був визнаний непрямим доказом. Така експертиза дозволила виправдати людину.
  5. Адвокат має бути оратором. Такого інституту можна досягнути у командних адвокатських компаніях. У Великій Британії юристи діляться на дві групи – Solicitor та barrister, обидві в перекладі означають “адвокати”. Однак перші здійснюють підготовку процесуальних документів, а другі представляють клієнтів у судах на основі документів, створених Solicitor. Так має відбуватися і з вашим адвокатом, зазирніть у його нутро та відчуйте: він просто юрист, який кльово пише, чи все-таки він оратор, спіч якого може призвести до перемоги.

На що точно треба звернути увагу

– Часто-густо адвокатів обирають з рекомендацій, так зване “сарафанне радіо”, або відшукують в інтернеті. Якщо з першим зрозуміло, як правило, послугами адвоката вже скористалися друзі та знайомі, то у другому випадку як зрозуміти, що це той, хто вам потрібен? У такому випадку зазирніть на сайт компанії та подивіться відгуки, промоніторте соціальні сторінки. Як правило, той, хто дбає про свого клієнта, залишає багато інформації у відповідних ресурсах, пише статті, ділиться досвідом та кейсами. У таких компаніях налагоджена мережа відділу продажів та розроблені маркетингові стратегії, щоб клієнту було зручно віднайти відповідну інформацію.

Чому договір з адвокатом є обов’язковим:

  1. Після укладення договору про правничу допомогу у сторін виникають взаємні права та обов’язки.
  2. Адвокат наділяється правом представляти офіційно клієнта.
  3. У договорі закріплюється ціна. Якщо вартість послуг не передбачена, потурбуйтесь, щоб її проставили.
  4. У договорі має бути чітко прописаний предмет договору. Клієнт має знати, за що він платить, вартість послуги та що входить у перелік послуг. А не: “я ходжу три роки, давайте ще”. Це не проблема клієнта, що справа затягнулась, обговоріть ці нюанси з вашим адвокатом.

Обов’язкове страхування професійної відповідності адвокатів перед клієнтами

Професійна діяльність адвокатів має бути застрахована. Маються на увазі відносини щодо захисту інтересів суб’єктів професійної діяльності, що надають послуги на професійній основі на підставі цивільно-правових договорів або згідно з вимогами закону, перед клієнтом за невиконання або неналежне виконання своїх професійних зобов’язань.

Тим самим це страхування професійної відповідальності адвокатів, зокрема часткового або повного відшкодування збитків клієнту за адвокатські помилки, допущені через невиконання або неналежне виконання адвокатом своїх професійних обов’язків; розголошення адвокатом відомостей, що складають предмет адвокатської таємниці; втрата, знищення або пошкодження адвокатом документів, пов’язаних з його професійною діяльністю.