Три рази закрити справу і три рази отримати скасування постанови про закриття – це багато: Венедіктова змінила старшого групи прокурорів у справі Роттердам+

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова змінила старшого групи прокурорів у справі “Роттердам+”.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

“Три рази прокурор САП приймав рішення про закриття провадження, три рази його рішення були скасовані: 1 раз виніс ухвалу про скасування ВАКС і ще 2 рази відповідні постанови скасував Максим Грищук.

Три рази і детективи НАБУ, і сторона, яка отримала статус потерпілої в справі, зверталися до ВАКС з тим, щоб компетентний суд знайшов підстави для відводу прокурора САП, однак такі підстави знайдені не були і у відводі було відмовлено. Виключно з кримінально-процесуальної точки зору – ситуація складна.

Я не повинна і не стану ігнорувати статус цієї справи і ступінь її чутливості для громадянського суспільства. Я не робила цього і раніше: кожне своє рішення, якщо вважала за необхідне, пояснювала у себе на сторінці в ФБ або ж в розмовах з журналістами.

Три рази закрити справу і три рази отримати скасування постанови про закриття – це багато. Питання настільки важливе і резонансне, що місця для процесуальних помилок немає.Сьогодні вранці мною прийнято рішення про заміну старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні”, написала Генеральна прокурорка.