Тривалість розгляду справ щодо захисту прав інтелектуальної власності пов’язана не з відсутністю фахових суддів, а з недоліками процесуального законодавства: Швецова

Член Вищої ради правосуддя Лариса Швецова під час виступу на VII Міжнародному форумі з інтелектуальної власності, організованому видавництвом «Юридична практика», наголосила на потребі забезпечення всіх умов, необхідних для початку роботи суду з питань інтелектуальної власності, а також на актуальності застосування медіації для врегулювання спорів цієї категорії.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

За її словами, доцільність існування суду з питань інтелектуальної власності очевидна, адже спори, які стосуються інтелектуальної власності, – це дуже специфічна категорія справ, і для їх розгляду потрібні спеціально підготовлені судді. Вона нагадала, що у Київському апеляційному суді створено палату, яка розглядає вказані справи, також вони розглядаються у Господарському суді міста Києва.

На думку Лариси Швецової, тривалість розгляду справ щодо захисту прав інтелектуальної власності пов’язана не з відсутністю фахових суддів, а з недоліками процесуального законодавства, необхідністю проведення довготривалих експертиз.

Член ВРП акцентувала увагу на тому, що у справах про захист права інтелектуальної власності потрібно застосовувати медіацію. На думку Лариси Швецової, це єдиний спосіб розвантажити суди і надати можливість сторонам самостійно вирішувати вказані спори.

Вона зауважила, що законопроєкт «Про медіацію», ухвалений Парламентом 15 липня 2020 року у першому читанні, передбачає застосування цього способу врегулювання спорів під час розгляду справ про захист інтелектуальної власності.