Тимошенко оскаржує у суді вилучення у неї дипломатичного паспорта

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Адміністрації Державної прикордонної служби України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26), Міністерства закордонних справ України (01018, м. Київ, Михайлівська площа, 1) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, в якому просить:

– визнати дії Державної прикордонної служби України, в особі Начальника відділення інспекторів прикордонної служби «Пархоменкове» капітана Віталія Віталійовича Бральчука щодо вилучення дипломатичного паспорта Позивача протиправними;

– визнати протиправними дії співробітників Міністерства закордонних справ України щодо:

визнання недійсними дипломатичного паспорта України Позивача, у зв`язку із неповерненням на зберігання дипломатичного паспорта народним депутатом України до ДКС у десятиденний строк від дня повернення особи з відрядження в Україну;

складання списку недійсних дипломатичних паспортів (у тому числі дипломатичного паспорта Позивача) у зв`язку із неповерненням на зберігання дипломатичного паспорта народним депутатом України до ДКС у десятиденний строк від дня повернення особи з відрядження в Україну;

надсилання такої інформації ( списку недійсних дипломатичних паспортів) Адміністрації Державної прикордонної служби України

– визнати протиправними та нечинними окремі положення Порядку організації роботи з оформлення, видачі, обміну, повернення державі, зберігання та знищення дипломатичних та службових паспортів України, затвердженого Наказом МЗС України від 21.09.2016 № 266, а саме:

пункт 1 Розділу IV «Паспорти, крім тих, що видані відповідно до підпунктів 1, 4 та 5 пункту 5 Положення про дипломатичний паспорт, підлягають поверненню на зберігання до ДКС у десятиденний строк від дня повернення особи з відрядження в Україну» – в частині необхідності повернення на зберігання до ДКС у десятиденний строк від дня повернення особи з відрядження в Україну дипломатичного паспорта народного депутата України;

– зобов`язати Міністерство закордонних справ України повернути вилучений дипломатичний паспорт НОМЕР_1 Позивачу;

– зобов`язати Міністерство закордонних справ України та Адміністрацію Державної прикордонної служби України виключити дипломатичний паспорт НОМЕР_1 із списку недійсних паспортів та виключити будь-які дані із реєстрів, що можуть призвести до обмеження користування Позивачем дипломатичним паспортом НОМЕР_1 .

Враховуючи викладене вище, суд визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі, дійшов висновку щодо розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Керуючись статтями 133, 159-168, 171 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею Погрібніченком І.М. в порядку загального позовного провадження.

2. Призначити справу до розгляду в підготовче засідання 01 вересня 2022 року о 11:30 за адресою: м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1, зал судового засідання № 38.

3. Явку повноважних представників сторін у судове засідання визнати обов`язковою.

4. Відповідачам у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж за сім днів до дати, призначеної для розгляду справи в судовому засіданні надати відзив на позовну заяву та всі матеріали (документи), які стали підставою для подання даного позову.

5. Роз`яснити відповідачам, що в разі ненадання ним відзиву на позовну заяву справа буде вирішена на підставі наявних в ній доказів.

6. Повідомити позивача про його право надати відповідь на відзив відповідача протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву, а відповідача – надати заперечення.

7. Пояснення щодо позову/відзиву на позов, відповідь на відзив та заперечення разом з доданими до них доказами мають бути подані до суду разом з доказами надіслання (надання) іншим учасникам справи.

9. Зобов`язати Міністерство закордонних справ України не пізніше як за 7 днів до підготовчого засідання опублікувати оголошення про знаходження у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративної справи №640/12525/22 за позовом ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Міністерства закордонних справ України  про визнання протиправними та нечинними положення  пункту 1 Розділу IV Порядку організації роботи з оформлення, видачі, обміну, повернення державі, зберігання та знищення дипломатичних та службових паспортів України, затвердженого Наказом МЗС України від 21.09.2016 № 266,  в частині необхідності повернення на зберігання до ДКС у десятиденний строк від дня повернення особи з відрядження в Україну дипломатичного паспорта народного депутата України, у виданні, в якому даний нормативно-правовий акт був або мав бути офіційно оприлюднений.

10. Повідомити сторін, що вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет http://adm.ki.court.gov.ua/sud2670/.

11. Копію даної ухвали направити учасникам справи. Відповідачам також направити копію позовної заяви з усіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя                                                                                           І.М. Погрібніченко