У 2022 році Радою було прийнято Присягу адвоката України та видано свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю 23 особам: Голова Ради адвокатів Херсонської області Мокіна

Незважаючи на окупацію Херсонщини, Рада адвокатів Херсонської області продовжувала виконувати свої завдання, передбачені ст.48 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Про це повідомила Інна Мокіна, Голова Ради адвокатів Херсонської області в інтерв’ю Advokat Post.

“Оголошення про проведення засідань розміщували лише у нашій закритій групі, на сайті Ради публікували лише її рішення. Збиралися за закритими дверима. На підвіконні нашого офісу стояли квіти у горщиках, та сиділо дві кішки задля створення враження, що це звичайна квартира.

Кожного місяця ми проводили засідання Ради, на яких розглядали поточні звіти стажистів, заслуховували керівників стажування, приймали Присягу адвоката України та видавали свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Завдяки змінам до Регламенту Ради, які були прийняті Радою адвокатів України, ми мали можливість проводити засідання ради за допомогою засобів зв’язку для тих учасників, хто не міг фізично бути присутнім. Кожного понеділка в Раді адвокатів Херсонської області я проводила заняття зі стажистами, на яких обговорювалися конкретні справи, вивчався алгоритм здійснення захисту у кримінальних справах на різних стадіях процесу, представництва у цивільних та адміністративних справах. Щиро вдячна члену кваліфікаційної палати КДКА адвокату Денису Блонському, який готував другий блок цих занять, присвячуючи його актуальній практиці ЄСПЛ. Заняття проводилися з використанням засобів зв’язку для можливості перегляду та надання запитань стажистами, які знаходилися поза межами Херсона. Крім завдань стажування це надавало велику моральну підтримку нам всім під час окупації.

З кінця січня 2022 року до кінця вересня 2022 року Радою було прийнято Присягу адвоката України та видано свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю 23 особам. Мною для проведення заходів з підвищення кваліфікації адвокатів було підготовлено дві презентації: «Кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність та пособництво державі агресору. Предмет доказування» та «Визнання заповіту недійсним. Окремі аспекти предмету доказування». Захід планували провести оф-лайн, але завадили небезпечні умови окупації. Але цей матеріал було використано для занять зі стажистами”, – згадує Інна Мокіна.