У 82 роки помер адвокат Стен Барер, який займався політичним впливом на громадянські права та торгівлю з Китаєм

Стен Барер, випускник юридичного факультету Вашингтонського університету та філантроп, який допомагав писати Закон про громадянські права 1964 року та проклав шлях для відновлення торгівлі з Китаєм, помер у віці 82 років. 10 років він боровся з раком підшлункової залози.

Про це пише The Seattle Times.

«Стен уявляв собою найкраще в єврейській традиції tikkun olam — відновлення світу. Він явно залишив цей світ набагато кращим місцем», – сказав Боббі Брідж, партнер Стена з юридичних питань і колишній суддя Верховного суду штату, у заяві Університету.

Барер народився в Уолла-Уолла і закінчив середню школу в 1957 році. Після вступу до юридичного факультету в Сіетлі він зіткнувся з тим, що його можливості працювати в деяких юридичних фірмах були обмежені через його єврейське походження, тому він влаштувався працювати до Сенатора Уоррена Магнусона, одного із найвпливовіших політиків штату Вашингтон.

Можливо, це був кісмет: Магнусон був головою Комітету Сенату з торгівлі, який писав розділ у Законі про громадянські права 1964 року. Це був початок довгої юридичної та політичної кар’єри; Барер був керівником апарату Магнусона, головним фандрейзером від Демократичної партії та наставником сенатора США Петті Мюррей.

Друзі та колеги Барера описують його як відданого і справедливого, з ліберальним настроєм і вірою в те, що можна знайти спільну мову з лідерами кожної країни. Але він також міг бути жорстким і навряд чи був радикалом: Джоел Коннеллі, оглядач Seattle Post-Intelligencer, який працював під керівництвом Барера над президентською кампанією сенатора Джорджа Макговерна в 1972 році, написав, що коли Барер зловив Коннеллі та інших молодих співробітників кампанії, які курять марихуану на даху передвиборчого штабу, він сказав: «Джордж Макговерн сказав мені, що я можу звільнити кожного з вас».

«Барер був не просто присутнім при створенні чогось, він був творцем», — написав Коннеллі на сайті Post Alley.

У своїй адвокатській діяльності Барер залучав таких великих клієнтів, як китайський державний судноплавний конгломерат, коли він намагався отримати доступ до ринку США. Його юридичні тлумачення дозволили американським вантажним судам відплисти до Шанхаю в травні 1979 року, а наступного місяця китайське судно прибуло до Сіетла. Після десятиліть ворожнечі між двома країнами, Китай став найбільшим джерелом імпорту.

«Він був тим, хто дійсно відкрив торгівлю між США та Китаєм, і особливо тихоокеанським регіоном», – сказав колишній посол США в Китаї та колишній губернатор Вашингтона Гарі Локк під час поховання Бареру.

Барер брав активну участь у своїй альма-матер Вашингтонському університеті, провівши вісім років на посаді регента, а в 2010 році створив Інститут права та глобальних соціальних служб Барера, який щороку пропонує стипендії лідерам з країн, що розвиваються, таких як Індонезія, Нігерія та Колумбія.

«Ми будемо дуже сумувати за Стеном, але ми можемо пишатись тим, як він змінив наше життя та наш світ на краще, — написала президент Університету Ана Марі Коус, — зокрема надихаючи кожного з нас керувати своїми цінностями: бути щедрим, жити в чесності та шукати спільну людяність, яку ми всі поділяємо».

У Барера залишилася донька Лі та четверо онуків.