У Державному торговельно-економічного університеті з’явився Кабінет-музей адвокатів-економістів

На факультеті міжнародної торгівлі і права Державного торговельно-економічного університету з’явився Кабінет-музей адвокатів-економістів.

Урочисте відкриття відбулося 21 червня за ініціативи керівника Центру досліджень адвокатури і права Ірини Василик та за підтримки Національної асоціації адвокатів України, повідомляє НААУ.

Для Кабінету-музею адвокатів-економістів було виготовлено стенди та підготовлено матеріали на теми:

  • «Монастирські та архієрейські адвокати (стряпчі) XVII – XVIII століть»;
  • «Адвокатура Гетьманщини»;
  • «Адвокати державники: президенти та прем’єр-міністри України»;
  • «Адвокати – організатори кооперативного руху»;
  • «Адвокат Валентин Садовський – міністр торгівлі УНР»;
  • «Адвокати-меценати»;
  • «Видатні адвокати Києва та Київщини кінця XIX – початку XX століть»;
  • «Гольденвейзери – династія київських адвокатів»;
  • «Долі київських адвокатів, обірвані у Биківні».

Аби впровадити наукові здобутки Центру у навчальний процес, книжкова поличка музею представлена книгами з історії адвокатури.

В рамках презентації музею представники НААУ підготували серію лекцій та майстер-класів. І.Василик розповіла про роль адвокатів у економічній історії України, розкрила внесок адвокатури у благодійність та меценатство, а також у державне будівництво та українське національне відродження. Також вона презентувала навчальні стенди для музею, подарувала видання НААУ з історії адвокатури та книги із власної бібліотеки. Це вже 21-й такий кабінет, відкритий в Україні та перший у Києві, – відзначила вона. – Впевнена, що це хороший старт для наступних цікавих досліджень, проведення спільних наукових заходів і, головне, – виховання нового покоління талановитих адвокатів».

Учений секретар Національного заповідника «Биківнянські могили», учасник Всеукраїнського Проекту «Історія адвокатури України» Центру, автор досліджень з історії адвокатури міста Києва Валерій Філімоніхін виступив із лекцією на тему «Незнані сторінки київської адвокатури кінця ХІХ–30-х років ХХ ст.».

Майстер-класи студентам провели голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков та заступник голови Молодіжного Комітету – UNBA NextGen Ігор Андрєєв. У фокусі уваги – питання побудови кар’єри молодого юриста та специфіка доступу до професії адвоката, аспекти створення юридичного бізнесу та нетворкінг.

Нагадаємо, Центр досліджень адвокатури і права НААУ вже більше десяти років співпрацює з науковими інституціями та вищими навчальними закладами України і зарубіжжя. Одним із напрямів роботи Центру є відкриття кабінетів-музеїв історії адвокатури та іменних аудиторій адвокатів саме у вищих навчальних закладах України юридичного спрямування.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.