У Костіна вважають, що мала кількість обвинувальних вироків пов’язана з адвокатською тактикою і затягуванням розгляду судами

Керівник Департаменту організації, процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках Офісу Генпрокурора Олексій Донський, чимала відповідальність за малу кількість обвинувальних актів лежить на суддях та адвокатах.

Про це він повідомив під час дискусії на тему: “Справи Майдану: стан слідства і перспективи правосуддя”.

«Наша головна проблема – це дисбаланс між кількістю скерованих в суди обвинувальних актів та кількістю обвинувальних вироків. Це величезна біда. З 2014 року засуджено лише 29 осіб, ще 20 осіб звільнені від кримінальної відповідальності у зв’язку з закінченням строків давності. Всього в судах зараз знаходиться 165 кримінальних проваджень щодо подій Майдану. Справи роками лежать в судах. Є ситуації, де лише підготовчі засідання у справах тривають вже кілька років», – розповів Донський.

На думку прокурора, адвокати вдало користуються недосконалістю КПК та затягують судові процеси.

«Є проблема з законодавством, яке дає можливість затягувати процес. Це елемент адвокатської тактики. Сторона захисту максимально затягує процес, а діюче законодавство для цього дає багато можливостей», – розповів Олексій Донський.

Прокурор додав, що є велика кількість справ, які навіть не перейшли до стадії розгляду по суті, а досі знаходяться на стадії підготовчого провадження.

“Є значна кількість справ, їх ніяк не можна виправдати їх тривалий розгляд. Для розуміння рівня проблематики, наведу прикладу, якщо брати підготовчі провадження, то це провадження на яких питання винуватості особи не вирішується, і основне питання – чи можна призначати обвинувальний акт до розгляду, і от ця стадію у нас, є провадження, де вона триває 6 років, ще одне провадження – 4 роки, ще у двох провадженнях – понад 2 роки”, поділився Донський.

На думку прокурора, необхідні зміни у Кримінальний процесуальний кодекс, поки ще не сплили строки давності по багатьох кримінальних провадженнях.

«Вкрай необхідні зміни до Кримінального процесуального кодексу. Наприклад, треба встановити чіткі строки судового розгляду. По важких злочинах проти Майдану строки спливають через рік. Нам треба зробити все можливе і неможливе, щоб не допустити цього», – наголосив Донський.