У Києві затримано “бізнесмена” з продажу посвідчень з тимчасової непридатності до військової служби: 3 тис доларів за послугу

Працівники ДБР повідомили про підозру чоловіку, який налагодив у Києві «бізнес» з продажу посвідчень з тимчасової непридатності до військової служби.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Після широкомасштабної агресії росії він почав працювати в одному з київських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Водночас, замість допомагати, киянин вирішив трохи заробити.

За оформлення «липової» довідки з однієї особи «бізнесмен» брав 3 тисячі доларів США. Половина цієї суми начебто мала йти посадовцям Військово-лікарської комісії. За цю суму вони мали ухвалювати рішення щодо зняття клієнта з військового обліку у зв’язку з хворобами або фізичними вадами, що давало право виїзду за кордон.

За оперативними даними, чоловік сам підробляв ці документи. Клієнтів він підшуковував через посередника.

ДБР затримало чоловіка під час передачі чергового пакета підроблених документів клієнту та отримання грошей «за послугу».

Під час обшуків у будинку затриманого знайдені документи та печаті, які необхідні для підробки відповідних пакетів документів.

Досудове розслідування триває. Слідство встановлює причетність до злочину інших осіб, у тому числі працівників територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Затриманому повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі строком до 5 років.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.