У світі з’явився перший цифровий прокурор: китайські вчені гарантують 97% точності обвинувачень

У лабораторії управління великими даними та знаннями Китайської академії наук заявили про створення першої у світі машини, яка може звинувачувати людей у злочинах за допомогою штучного інтелекту. При цьому точність звинувачень на основі усного опису справи становить понад 97%.

Про це пише видання The Korea Times.

Розробники запевняють, що нова технологія дозволить знизити навантаження на прокурорів. Вже зараз роботи успішно виносять звинувачення щодо восьми найбільш поширених злочинів у країні.

Винахід уже був протестований Народною прокуратурою Шанхаю Пудун, найбільшою і найзавантаженішою районною прокуратурою країни.

Провідний науковий співробітник проекту професор Ші Юн стверджує, що ця технологія може знизити повсякденне навантаження на прокурорів, дозволяючи їм зосередитись на складніших завданнях.

“Система може певною мірою замінити прокурорів. Але всі існуючі інструменти штучного інтелекту мають обмежену роль, тому що вони не беруть участь у процесі ухвалення рішень щодо пред’явлення звинувачень та винесення вироків”, – стверджує вчений. Він наголошує, що застосування технологій штучного інтелекту у правоохоронних органах зростає у всьому світі.Наприклад, деякі німецькі прокурори використовували технології штучного інтелекту, такі як розпізнавання зображень та цифрову судову експертизу для підвищення швидкості та точності обробки справ.

Китайські прокурори були першими, хто почав використовувати ШІ ще у 2016 році, відомий як Система 206. Він може оцінити силу доказів, умови арешту та те, наскільки підозрюваний вважається небезпечним для суспільства.

“Точність 97% може бути високою з технологічної точки зору, але завжди буде ймовірність помилки. Хто візьме на себе відповідальність, коли це станеться? Прокурор, машина чи розробник алгоритму?”, – поцікавився прокурор міста Гуанчжоу, попросивши не називати свого імені. Він також додав, що більшість прокурорів не хочуть, щоб комп’ютерні вчені “втручалися” у судові рішення.