Адвокат Василь Федитник висловив думку щодо найболісніших питань правозастосування кримінального права.
Про це він зазначив в інтерв’ю ЮГ.
“Найболісніші питання правозастосування кримінального права — достатня кількість підготовлених для цієї роботи фахівців. Юристів вдосталь, але недостатньо таких, які фахово зможуть розслідувати будь-який злочин, передбачений кримінальним правом. Це питання до тих установ, які навчають відповідні кадри.
Що стосується правозастосування, то є питання до тих норм діючого законодавства, які потребують додаткового тлумачення суду чи правників. У суспільстві довгі роки панує думка «два юристи — три тлумачення». І вона не безпідставна. Адже часто Верховний Суд розглядає питання тлумачення тієї чи іншої норми права. І це говорить про недосконалість багатьох норм. Досконалою норма вважається тоді, коли відпадає необхідність в її тлумаченні, а у юристів є одне її розуміння.
Проте, на жаль, у сучасних реаліях будь-яка недосконалість чинного КПК частіше трактується на користь сторони обвинувачення, а не сторони захисту. Зрозумілим є бажання представників правоохоронної системи демонструвати максимально ефективні показники своєї роботи, але суд має лишатися незалежною інстанцією, а не схилятися на бік обвинувачення”, – зазначив Федитник.
На думку адвоката судовий контроль на стадії досудового розслідування значно зменшується останнім часом.
“Наприклад, є випадки певних замовних кримінальних проваджень, відвертого нехтування презумпцією невинуватості, економічного тиску, вимагання тощо. А тому саме на суд як незалежну гілку влади покладено функцію контролю, перевірки та фільтру стану кримінального провадження на етапі досудового розслідування”. – каже адвокат Василь Федитник.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.