У ВС представлені судді, які раніше працювали адвокатами, науковцями, ця синергія привнесла нові ідеї та свіжі підходи, що позитивно позначилося на відправленні правосуддя: голова ККС ВС Кравченко

Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко долучився до роботи 11-th Kyiv Criminal Law Forum.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Суддя Кравченко розповів про стан, основні виклики та перспективи здійснення правосуддя у кримінальному судочинстві. Він зазначив, що у 2021 році судам загальної юрисдикції, зокрема кримінальним судам, працювалося важко, а в декількох районних судах через відсутність суддів правосуддя взагалі не здійснювалося. У таких випадках дискусії щодо застосування норм матеріального та процесуального права чи єдності судової практики втрачають сенс, адже коло адресатів таких повідомлень щодня звужується – судді йдуть із системи.

Не краща ситуація і в судах апеляційної інстанції: через брак суддів та неможливість сформувати колегію у складі трьох суддів-криміналістів там почали залучати суддів-цивілістів. Станіслав Кравченко нагадав, що спеціалізація в судах запроваджується для підвищення якості процесу і судових рішень. Тому є певні побоювання стосовно того, що крок із вимушеним залученням суддів цивільної юрисдикції до розгляду кримінальних проваджень може позначитися на якості ухвалених рішень.

Голова ККС ВС висловив сподівання, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України незабаром запрацює і наповнить суди першої та апеляційної інстанцій кадрами.

Спікер поділився досвідом співіснування трьох правничих професій в одному суді. «У Верховному Суді представлені також судді, які раніше працювали адвокатами, науковцями або мали сукупний стаж роботи. На мою думку, така правнича синергія привнесла нові ідеї та свіжі підходи, що позитивно позначилося на відправленні правосуддя», – підкреслив суддя і додав, що поширення такого формату добору суддів на апеляційні суди є вдалою ідеєю.