У ВСУ практично всі останні, починаючи з 2008 року, постанови Пленуму з питань цивільної юрисдикції підготовлені особисто мною: Луспеник

Цього року в Дмитра Луспеника був своєрідний ювілей — 10 років, як уперше обрали секретарем пленуму: спочатку — Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, тепер — Верховного Суду.

Секретар Пленуму Верховного Суду дав інтерв’ю Закон і Бізнес.

“Перш за все щиро дякую за увагу до роботи ВС, його Пленуму і до мене особисто. Якщо до вашої статистики додати ще те, що у Верховному Суді України практично всі останні (починаючи з 2008 року) постанови Пленуму з питань цивільної юрисдикції підготовлені особисто мною та мною доповідалися на засіданнях у кількох читаннях, то цей строк є ще більшим.

У чому специфіка роботи секретаря Пленуму? Перш за все це не адміністративна посада. Якщо виходити з формальних вимог закону «Про судоустрій і статус суддів» (ст.46), то він організовує роботу секретаріату, підготовку засідань Пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання прийнятих постанов.

Але якщо виходити із суті цієї роботи, то її специфіка полягає в тому, що це перш за все науково-практична діяльність. І як науковцю зі стажем та певним науковим досвідом мені це дуже подобається та й надає велику допомогу в суто суддівській роботі”, зазначив Луспеник.