Ухвали суду апеляційної інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку лише у випадку, якщо вони перешкоджають подальшому кримінальному провадженню: ККС ВС

Ухвалою Кропивницького апеляційного суду від 18 серпня 2020 року  залишено без змін ухвалу Устинівського районного суду Кіровоградської області від 3 серпня 2020 року, якою продовження строк дії запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_1 у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

У касаційній скарзі обвинувачений ОСОБА_1 просить Верховний Суд перевірити законність рішення суду апеляційної інстанції.

Перевіривши доводи касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що у відкритті касаційного провадження слід відмовити з огляду на таке.

Відповідно до положень ст. 424 КПК у касаційному порядку до Верховного Суду можуть бути оскаржені вироки та ухвали про застосування або відмову у застосуванні примусових заходів медичного чи виховного характеру суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції, постановлені щодо зазначених судових рішень суду першої інстанції. Ухвали суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також ухвали суду апеляційної інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку лише у випадку, якщо вони перешкоджають подальшому кримінальному провадженню. Заперечення проти інших ухвал можуть бути включені до касаційної скарги на судове рішення, ухвалене за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала Кропивницького апеляційного суду від 18 серпня 2020 року не перешкоджає подальшому кримінальному провадженню.

За таких обставин оскаржувана обвинуваченим ОСОБА_1 ухвала апеляційного суду не може бути предметом перегляду в суді касаційної інстанції.

Окрім цього, слід зазначити, що ОСОБА_1 вже звертався до суду касаційної інстанції з аналогічною касаційною скаргою на вказану ухвалу суду апеляційної інстанції, за результатами розгляду якої 15 вересня 2020 року було винесено ухвалу Верховного Суду про відмову у відкритті касаційного провадження на підставі п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в касаційному порядку.

Ухвала суду за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/91933049