Україна – одна з держав, на які найбільше скаржаться їхні громадяни: Голова ЄСПЛ Роберто Спано

10 вересня 2021 року Голова Верховного Суду Валентина Данішевська взяла участь в урочистостях з нагоди відкриття 2021 судового року (захід було перенесено із січня на вересень у зв’язку з карантинними обмеженнями) в Страсбурзі.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Під час візиту Валентина Данішевська зустрілася з Головою Європейського суду з прав людини Робертом Спано та обговорила питання співпраці Верховного Суду та ЄСПЛ. В обговоренні також узяли участь суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська, секретар ЄСПЛ Маріалена Цірлі, радник Голови і секретаря ЄСПЛ Рейчел Кондак і заступник Постійного представника України при Раді Європи Віктор Нікітюк.

Роберт Спано наголосив на важливості таких зустрічей у контексті формування спільного розуміння заради досягнення справедливого правосуддя. Голова ЄСПЛ підкреслив, що Україна – одна з держав, на які найбільше скаржаться їхні громадяни. Наразі в ЄСПЛ перебуває близько 11 тис. заяв від українських громадян, з яких 7 тис. стосуються Криму. Також Роберт Спано окреслив виклики, які, на його думку, постають перед Україною: судова реформа, посягання на незалежність суддів та боротьба з корупційними явищами.