Україна перебуває у ТОП-3 лідерів-постачальників дитячої порнографії у світі: Венедіктова

Відбулася спільна нарада керівників правоохоронних та інших державних органів щодо стану протидії дитячій злочинності, захисту прав та інтересів дітей, які стали жертвами злочинних посягань, а також формування системи правосуддя, дружнього до дитини.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Динаміка кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості, вчинених стосовно дітей, свідчить – у 2020 році кількість таких злочинів збільшилася на 9%, у 2021 – уже на третину. Більше ніж наполовину минулого року зросло число дітей, потерпілих від зґвалтувань, а у 2021 році – майже на чверть. У більшості випадків сексуальне насильство над дітьми вчиняється особами з їх близького оточення, щонайменше 30% з них – родичі неповнолітніх.

За інформацією Генпрокурора, також негайного посилення потребує протидія поширенню дитячої порнографії, сексуальній експлуатації та сексуальному насильству, адже Україна перебуває у ТОП-3 лідерів-постачальників дитячої порнографії у світі.

Посиленої уваги вимагає також ситуація із протидією домашньому насильству. Загалом упродовж 2020–2021 років розпочато більше 800 кримінальних проваджень щодо вчинення правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством, для порівняння у 2020 – 613, а у 2021 – 220. Із загальної кількості потерпілих від кримінальних правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством, щороку в середньому 7% дітей.