Україна потребує стабільної судової практики, зрозумілої для суспільства та використання судами нижчих інстанцій

15 грудня 2022 року з нагоди 105-ї річниці утворення Генерального Суду Української Народної Республіки, 5-річчя діяльності оновленого Верховного Суду та Дня працівників суду відбулося урочисте засідання Пленуму ВС. Участь у зібранні взяли Президент України, керівники найвищих органів державної влади, представники органів держвлади, Надзвичайні та Повноважні Посли країн «Великої сімки», Голова Представництва Європейського Союзу, міжнародні партнери, голови Верховного Суду України у відставці.

Про це повідомляє Судова влада.

Президент України Володимир Зеленський привітав присутніх із професійним святом – Днем працівників суду. «Цей день містить багато важливих сенсів – як історичних, так і політичних. Головний сенс цього дня – сенс моралі. Це день людей, які своєю роботою, своїми принципами мають утверджувати в суспільстві справедливість. Саме справедливість – фундамент морального стану будь-якого суспільства», – зазначив Володимир Зеленський.

За словами Президента України, війна за незалежність України, важка війна, яка ставить перед усіма нами стратегічне завдання – притягнути до відповідальності всіх російських вбивць, катів, терористів, зробити на рівні національної судової системи все можливе, щоб були покарані ті, хто скоїв злочини проти наших людей та держави. Справедливий і здатний працювати в розумні строки український суд – це ключовий елемент виконання цього стратегічного завдання.

Володимир Зеленський зауважив, що Верховний Суд посідає особливе місце в архітектурі справедливості й має бути судом права, який так потрібний і важливий для будь-якої міцної суспільної та юридичної системи.

Глава держави наголосив, що він, як і кожен українець, зацікавлений, щоб в Україні забезпечувалася стабільна судова практика, зрозуміла для суспільства та використання судами нижчих інстанцій.