Україна увійшла до невеликої кількості країн, які мають профільне законодавство щодо регулювання віртуальних активів

У НААУ відбувся круглий стіл на тему «Регулювання віртуальних активів по-українськи. Плюси та мінуси нового закону».

Ініціатором заходу виступив Комітет з IT-права, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Обговорення цієї теми зумовлене тим, що на початку вересня депутати Верховної Ради України проголосували за прийняття законопроекту № 3637 «Про віртуальні активи». Однак документ був ветований президентом та повернутий до парламенту із його пропозиціями. Незважаючи на той факт, що закон досі не підписаний Головою держави, фахівці впевнені – розвиток ринку цифрових валют в Україні не зупиниться.

Під час заходу фахівці сфери ІТ-права, Голова Комітету з ІТ-права Артем Афян та член ради Комітету адвокатської практики Станислав Борис, обговорили основні складові Закону України «Про віртуальні активи», його плюси та мінуси, оцінили поточну ситуацію на ринку віртуальних активів і дали свої прогнози щодо майбутнього криптовалюти в Україні. З їхніх слів, цей закон є лише базою та першим кроком на шляху легалізації віртуальних активів в Україні, за ним слідкуватимуть зміни до законодавства та прийняття низки підзаконних актів. Загалом із цим законом Україна увійшла до досить невеликої кількості країн, які мають профільне законодавство.

Також адвокати розповіли про особливості захисту прав клієнтів у справах, де фігурують віртуальні активи, та з якими складностями доводиться стикатися адвокату, захищаючи клієнта.