Українська адвокатура дуже добре розвинена в сенсі компетенції та досвіду: адвокат Пеліхос

Таку відповідь надав адвокат Євген Пеліхос на запитання журналістки щодо приходу прокурорів в адвокатуру в інтерв’ю газеті Закон і Бізнес.

“Під час недавнього засідання голів комітетів Національної асоціації адвокатів України теж порушувалось питання про те, що в Києві адвокатська спільнота намагається відстоювати свої права, бореться з прокурорським та суддівським свавіллям, а потім регіональні ради видають пачками адвокатські свідоцтва колишнім прокурорам.

Чесно кажучи, здається, що у нас взагалі немає нічого такого, що сприймалося б як екстраординарне. Люди постійно змінюють профіль своєї діяльності. До того ж до столиці приїжджають працювати люди з різним світоглядом, і, як наслідок, між ними весь час точаться суперечки з того чи іншого питання.

Але слід визнати, що українська адвокатура дуже добре розвинена в сенсі компетенції та досвіду. Це все тому, що в нас усе ще існує певна свобода дій, можливість влаштовувати навіть деякі шоу. Це нібито називається зловживання правами. Нині у Вищому антикорупційному суді дуже суворо ставляться до цих питань. Утім, адвокати з великим досвідом кажуть, що висловлювання «зловживання правом» суперечливе за своєю суттю. Правом або користуються, або ні. Тому фраза «зловживати правом» стосується лише того, хто її вживає”, відповів адвокат.