Укртатнафта вважає, що дії посадових осіб АМКУ мають бути вивчені в зв’язку наявності ознак державної зради і йде до суду

У напружену ситуацію, що склалась на ринку нафтопродуктів після санкцій, запроваджених РНБО  України, і, як наслідок, відмови найбільшого імпортера російського дизпалива і скрапленого газу від поставок з 01.04.2021 року, вирішив втрутитись Антимонопольний Комітет України. ПАТ «Укртатнафта» – єдиний працюючий нафтопереробний завод України, а крім того, один із постачальників дизельного палива і скрапленого газу танкерами, що заявив про збільшення обсягів переробки нафти та відсутність підстав для дефіциту і збільшення цін, минулого тижня було терміново запрошено до АМКУ з приводу відновлення справи 2016 року.

Про це повідомляє прес-служба Укртатнафти.

ПАТ «Укртатнафта» отримало минулого тижня у своє розпорядження внутрішній документ АМКУ під назвою «Основні тези проекту рішення», з якого цитуємо: «Проект розміру штрафних санкцій УКРТАТНАФТА – 2,6 млрд. грн.  Подальші кроки: – ініціювання процедури банкрутства з метою встановлення контролю над Укртатнафта». Документи щодо протиправних дій посадових осіб АМКУ було направлено разом з відповідною заявою до Офісу Генеральної прокуратури України та НАБУ 29 березня 2021 року. Про обізнаність у протиправних намірах посадових осіб АМКУ було також повідомлено колегію АМКУ на засіданні, але до уваги прийнято не було і навіть не залучено копію заяви до матеріалів справи.

Вчора, 30 березня АМКУ, обмеживши розгляд питання ПАТ «Укртатнафта» у 5 хвилин, виніс рішення про накладення штрафу у розмірі 2,9 млрд. грн. за змову на роздрібному ринку нафтопродуктів.

ПАТ «Укртатнафта» довела в засіданні, що:

  • ПАТ «Укртатнафта» не займається роздрібною торгівлею і не має АЗС;
  • Ціни, за якими ПАТ «Укртатнафта» постачає нафтопродукти ринку, знаходяться на одному рівні для всіх учасників ринку;
  • Висновки АМКУ базуються на кричущих помилках, коли ціни імпорту для порівняння з цінами заводу були обчислені без акцизного податку і ПДВ та був зроблений висновок про завищення цін заводу на 50%;
  • Висновки АМКУ про те, що ціни АЗС, які продавали продукцію ПАТ Укртатнафта, були найнижчими на ринку, доказують абсурдність висновку про завищення цін заводом;
  • Між змінами цін ПАТ «Укртатнафта» для інших учасників цієї справи АМКУ і змінами цін на АЗС не встановлено зв’язку ні по датах, ні по розміру змін. І взагалі, АМКУ навіть не намагалось довести факт змови ПАТ «Укртатнафта» з ким би то не було.

Фактично, АМКУ вбачає змову в тому, що учасники ринку реалізують переважно продукцію Кременчуцького НПЗ під брендом Energy за низькими цінами.

ПАТ «Укртатнафта» заявляє, що оскаржить рішення АМКУ в суді. Позиція компанії підкріплена чисельними експертними висновками, які завчасно були надані для вивчення в АМКУ, але як встановлено в засіданні – співробітники АМКУ, вивчивши ці експертизи за 1 день, вирішили не враховувати їх при винесенні рішення.

Крім того, ПАТ «Укртатнафта» вважає, що дії посадових осіб АМКУ мають бути вивчені в зв’язку наявності ознак державної зради, тому що є спланованою акцією дестабілізації ситуації на паливному ринку України.

Не зважаючи на це, ПАТ «Укртатнафта» не збирається змінювати своїх виробничих планів і надалі буде постачати нафтопродукти на український ринок, забезпечуючи стабільність і оптимальні ціни.