Усі дуже захопились дотриманням прав підозрюваних, тоді як проблеми потерпілих лишаються поза загальним фокусом уваги: заступник директора Тренінгового центру прокурорів України Орлеан

Йдеться про дослідження саме щодо потерпілих від насильницьких злочинів. У нашій країні потерпілим впродовж тривалого періоду приділялось дуже мало уваги. Багато уваги приділяли стороні обвинувачення, тому, як вона має діяти. Багато уваги приділяється правам підозрюваної, обвинуваченої особи. А потерпілі дуже часто лишаються поза увагою як у науковців, так і практиків.

Про це повідомив Андрій Орлеан, заступник директора Тренінгового центру прокурорів України Громадському радіо.

Окремою фішкою нашого дослідження є те, що ми опитали 30 потерпілих, провели з ними інтерв’ю, почули їхні проблеми. Ми також опитали 456 адвокатів, 187 суддів, провели 3 фокус-групи. Ми аналізували судові вироки й подивились на все це з різних боків, очима різних учасників та учасниць кримінального провадження. Напрацювали певні пропозиції на основі отриманих результатів.

Ми хотіли пояснити потерпілим їхні права простою, людською мовою. Наприклад, що вони можуть оскаржити рішення слідчого, звернутись до слідчого, якщо загрожує якась небезпека. З самого початку кримінального провадження, впродовж всього процесу і потім в суді ми бачимо безліч питань, з якими потерпіла особа лишається сам на сам. Потерпілі не відчувають, що держава піклується про них, що ними хтось займається. Усі дуже захопились дотриманням прав підозрюваних, тоді як проблеми потерпілих лишаються поза загальним фокусом уваги.