Усі справжні прокурори країни відчувають іспанський сором після заяви Костіна: колишній слідчий ГПУ Олег Шрам

Генеральний прокурор Андрій Костін підписав концепцію проєкту «Прокурор Громади».

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Це викликало обурення та нерозуміння у представників правоохоронних органів. Так, цю заяву прокоментував і колишній слідчий Генеральної прокуратури України, голова конкурсної комісії ДБР (2018), адвокат Олег Шрам.

“Складно оцінити не використовуючи недопустимі в публічній площині слова. Це насправді, марення. Функції та задачі прокуратури визначені Конституцією. Це або спроба імітації бурхливої діяльності, от дивіться, ми щось робимо, або.. я не розумію цієї логіки, що сталось.

Всі прокурори, яких називаю справжніми прокурорами беруться за голову і не розуміють, що там відбувається. Дуже прикро, що прокуратура дійшла до такого рівня, що такі ідеї та ініціативи звідти виходять”, прокоментував колишній слідчий.

Також Олег Шрам додав, що він спілкується з колегами прокурорами, яким соромно після таких заяв Генерального прокурора.

“Усі справжні прокурори країни відчувають іспанський сором після заяви Генпрокурора Костіна”, зазначив Шрам у своєму телеграм-каналі.

Нагадаємо, минулого тижня Генеральний прокурор Андрій Костін підписав концепцію проєкту «Прокурор Громади» – це нова ініціатива, спрямована на практичне втілення принципу, який полягає у тому, що в центрі роботи прокурорів та правоохоронців – інтереси людини та її безпека.

Проєкт полягає у тому, що окремі прокурори в регіонах стануть «прокурорами громад». Їх буде визначено серед тих, хто вже працює на місцях, для них буде проведено додаткове навчання.

Серед основних завдань прокурора громади:

  • – аналіз причин злочинності, вдосконалення шляхів протидії злочинам;
  • – запровадження людиноцентричного підходу в роботі;
  • – збір інформації про потреби і запити громади;
  • – розробка комплексних механізмів для посилення безпеки громади спільно з місцевою владою, поліцією та іншими зацікавленими органами чи організаціями;
  • – взаємодія з громадськими організаціями та медіа;
  • – змістовніше інформування про результати роботи.

Завдяки такій співпраці будуть сформовані адаптивні безпекові стратегії, які враховуватимуть особливості кожного регіону чи окремої громади.

На версією Офісу Генпрокурора, такий підхід дозволить посилити безпеку в громадах і, як наслідок, підвищить якість життя її мешканців. Це допоможе не лише долати наслідки злочинності, а й викорінювати її причини.

Спочатку у чотирьох регіонах буде запроваджено пілотний проєкт. На основі його результатів буде доопрацьована концепція, яка потім буде втілена по всій території України.