В 2020 році Вищою школою адвокатури було опрацьовано 187 тис. заявок адвокатів, було нараховано 440 тис. залікових балів, надано відповідь на 133 тис. листів та 50 тис. телефонних дзвінків: Савва Кузьменко

У 2020 році Вища школа адвокатури НААУ провела більше заходів, ніж у 2019 році. Це стало можливим завдяки більш активному використанню онлайн-форматів, які також дозволили охопити більшу аудиторію слухачів, ніж зазвичай.

Про це повідомив Директор ВША НААУ Савва Кузьменко під час Публічних слухань звіту НААУ за 2020 рік та стратегії розвитку НААУ на 2021-2025 роки, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Презентуючи звіт ВША НААУ, він нагадав, що школа була створена в кінці 2015 року рішенням Ради адвокатів України. У 2016 році установа з’явилась в Єдиному реєстрі юридичних осіб. В 2018 році відбувся запуск оновленої ВША, а наступного року Радою адвокатів України було прийняте рішення про затвердження нової редакції «Порядку з підвищення кваліфікації адвокатів України», яким було розподілено функції між адміністраторами та операторами підвищення кваліфікації. Зазначеним документом було визначено, що загальна організація процесу підвищення кваліфікації адвокатів в Україні здійснюється Радою адвокатів України та реалізується Національною асоціацією адвокатів України, радами адвокатів регіонів, Вищою школою адвокатури Національної асоціації адвокатів України, Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури, кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури регіонів та сторонніми операторами підвищення кваліфікації адвокатів, що акредитовані адміністратором підвищення кваліфікації адвокатів. На сьогодні існують.57 операторів з підвищення кваліфікації.

У 2019 році було створено Центр акредитації, обліку та контролю підвищення кваліфікації адвокатів, який разом з Експертною радою забезпечує функціонування онлайн-платформи.

«Ця платформа була побудована з нуля і є унікальною, адже таких не існує у всьому світі. Оператори з підвищення кваліфікації мають змогу готувати свої заходи в цій платформі. Після цього вони відправляють їх на акредитацію в Експертну раду. Далі адвокати мають змогу отримати доступ до цих заходів, формуються списки, Ради адвокатів регіонів опрацьовують їх та забезпечують доступ адвокатів до цих заходів. Ця платформа ввела єдині та прозорі правила підвищення кваліфікації. Тепер всі оператори рівні в правах, реалізовуючи порядок підвищення кваліфікації відповідно до своїх цілей і завдань», – зазначив Савва Кузьменко.

В 2020 році Центром акредитації ВША НААУ було опрацьовано 187 тисяч заявок участі адвокатів у заходах з підвищення кваліфікації, було нараховано 440 тисяч залікових балів, надано відповідей на 133 тисячі електронних листів та 50 тисяч телефонних дзвінків.

Відповідно до побажань та рекомендацій, що надходять на адресу Центру акредитації ВША НААУ, онлайн-платформа постійно удосконалюється і до неї додається новий функціонал. Так, в 2020 році була реалізована розробка мобільного додатку — кабінету підвищення кваліфікації адвокатів у мобільного телефоні та на робочому столі комп’ютера адвоката.

У 2020 році Вищою школою адвокатури НААУ було проведено більше 32% від загальної кількості заходів всіх операторів підвищення кваліфікації адвокатів в Україні та подано заявку адміністратору на нарахування 38 тисяч залікових балів. Загальна кількість таких заходів ВША склала 840. Для порівняння, у 2019 році було проведено 645 таких заходів, учасниками яких були 46 тисяч адвокатів.

«Я напевно єдиний, хто не буде нарікати на карантин, адже ця пора дозволила нам працювати ще більше і ще ефективніше. Онлайн-формат став для нас навпаки такою рушійною силою, коли кожен адвокат з будь-якого куточку світу, а не лише України, може підвищити свою кваліфікацію», – зазначив Директор ВША НААУ.

Лекторський склад ВША збільшився з 89 у 2019 році до 287 викладачів у 2020 році, що дозволило значно розширити вибір тематик та спеціалізацій для адвокатів.

Крім того, у 2020 році було продовжено реалізацію спільної програми ВША з Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ в межах проекту Ради Європи «Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні». Так, онлайн-курс програми Ради Європи HELP «Основні принципи захисту прав людини у сфері біомедицини» пройшли 558 адвокатів.

Також в рамках ВША у 2020 році було відкрито три спеціалізовані Центри, такі як: Центр «Адвокат дитини», Центр медичного права ВША НААУ та Центр альтернативного врегулювання спорів.

«Це майданчики, які дозволяють спеціалістам в певних галузях права знайти найкращі практики, розробити найкращі навчальні продукти і показати свою експертність на всю Україну. Таким чином, в 2020 році ми змогли заробити авторитет перед уповноваженими особами як Верховної Ради і Офісу Президента, так і будь-якою донорською програмою, яка опікується цими напрямами», – наголосив Савва Кузьменко.