В ситуації з адвокатами, де існує проблема правової невизначеності, судові перспективи справ є вельми примарними: Вилков про вимоги НАЗК

3 серпня 2021 року відбувся круглий стіл, присвячений питанням порядку застосування КДКА регіонів кваліфікаційних та дисциплінарних практик.

Про це повідомляє Закон і Бізнес.

Голова ВКДКА Сергій Вилков акцентував увагу на існуванні правової невизначеності у цьому питанні, що підтверджується наявністю відповідної законодавчої ініціативи у Верховній Раді, яка має розв’язати проблему декларування вже цієї осені. Він також наголосив, що колегам не слід боятися тих вимог НАЗК, що не відповідають законодавству. «Дуже багато протоколів НАЗК не було доведено до кінця навіть стосовно тих осіб, що однозначно є суб’єктами декларування за законом, – звернув увагу очільник ВКДКА. – А в ситуації з адвокатами, де існує проблема правової невизначеності, судові перспективи справ є вельми примарними».

Також в ході круглого столу представники адвокатського самоврядування проаналізували питання, що стали предметом узагальнень дисциплінарної практики за скаргами, що подаються суддями та представниками правоохоронних органів (ці узагальнення були затверджені під час останнього засідання ВКДКА).

Однією з ключових проблем розгляду скарг на адвокатів, що надходять до КДКА від суддів, є оцінка ухвал на стадії перевірки та прийняття рішення про порушення дисциплінарної справи. Адже згідно із встановленим порядком, скарги мають відповідати певним вимогам, які іноді не дотримуються у тих ухвалах, що надходять від суддів.