ВАКС і НАБУ грубо порушили вимоги КПК: адвокат Радзієвський

Про це повідомив адвокат Юрій Радзієвський ресурсу Страна.UA.

“Згідно з КПК, є єдиний випадок, в якому апеляційна палата ВАКС може переглядати рішення, винесені судами інших юрисдикцій в першій інстанції. Це рішення, винесені до створення самого ВАКС. В даному ж випадку ВАКС вже був створений. Крім того, НАБУ не було учасником того процесу і тому взагалі ніяким чином не могло оскаржити рішення в ВАКС “, – зазначає Радзієвський.

“Для чого створюється такий прецедент, і для чого ВАКС і НАБУ йдуть на такі явні порушення КПК? На мою думку, створюються передумови для подальшого” промислового “використання таких підходів у вирішенні політично чутливих справ. Якщо ВАКС тепер може розглядати в апеляції непідсудні йому рішення і це зійде суддям з рук, то така практика стане масовою, а “антикорупційне правосуддя” істотно “прискориться” на догоду вимогам активістів або інших зовнішніх учасників процесу “, – додав адвокат.

Що стосується дій НАБУ, то, на думку Радзієвського, воно вже давно працює в парадигмі “загнати будь-яку ціну” і тому порушень з боку цього органу в адвокатському середовищі вже навіть не дивуються.