ВАКС відмовився повертати прокурору обвинувальний акт за ч.3 ст. 368 КК щодо одеської судді Людмили Салтан

Вищий антикорупційний суд України відмовився задовольнити клопотання адвоката одеської судді Людмили Салтан щодо повернення обвинувального акту прокурору.

Відповідне рішення суд ухвалив 19 липня.

“У задоволенні клопотання захисників про повернення прокурору обвинувального акта у кримінальному проваджені №52023000000000137 від 27 березня, відмовити”, – йдеться в рішенні.

Наприкінці червня спеціальна антикорупційна прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо судді Київського райсуду Одеси Людмили Салтан.

Дії судді кваліфікували за ч. 3 ст. 368 КК України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Нагадаємо, 29 березня 2023 року суддю було викрито детективами НАБУ спільно з СБУ за процесуального керівництва прокурорів САП, одразу після одержання нею грошових коштів. За версією слідства, 4 тис. доларів США суддя отримала за ухвалення у цивільній справі позитивного рішення на користь громадянина.

13 квітня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду України за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, обрав запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 2 мільйонів гривень судді.