Вчинення крадіжки в умовах воєнного стану в населеному пункті, в якому фактично не велися активні бойові дії, є обставиною, яка обтяжує покарання: ст. 67 КК

Обставини справи

Вироком суду встановлено, що ОСОБА_1 11.04.2022, знаходячись в м. Чернівці, діючи умисно, таємно, повторно, в умовах воєнного стану, проник до салону автомобіля, що належить ОСОБА_2, звідки викрав мобільний телефон та майно на загальну суму 13 961,20 грн.

Позиції судів першої та апеляційної інстанцій

Місцевий суд визнав винуватим і засудив ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 185 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, врахувавши таку обставину, що обтяжує покарання, як вчинення кримінального правопорушення з використанням умов воєнного стану (п. 11 ч. 2 ст. 67 КК).

Апеляційний суд залишив цей вирок без зміни.

Позиція ККС

Залишено без зміни рішення судів попередніх інстанцій.

Обґрунтування позиції ККС

ККС вважає, що обираючи ОСОБА_1 міру покарання, місцевий суд, з висновками якого погодився й суд апеляційної інстанції, обґрунтовано врахував той факт, що засуджений вчинив крадіжку в період війни, яка триває в Україні, у зв’язку з нападом РФ. Законом України затверджено Указ Президента України «Про введення воєнного стану в Україні». Вчиняючи крадіжку в умовах воєнного стану, коли зусилля всієї країни спрямовані на подолання агресора, люди згуртувались, використовуючи, в тому числі, власні матеріальні ресурси, для надання відсічі ворогу та виживання, ОСОБА_1 знехтував всіма моральними та загальнолюдськими цінностями і в надскладний для держави час, здійснив посягання на майно співгромадян, тому ці обставини впливають на ступінь тяжкості вчиненого.

Постанова колегії суддів Другої судової палати ККС ВС від 27.04.2023 у справі № 725/2953/22 https://reyestr.court.gov.ua/Review/110569387