Верховний суд штату Орегон підтримав альтернативні шляхи отримання ліцензії адвоката

Минулого тижня Верховний суд штату Орегон одноголосно підтримав альтернативні шляхи ліцензування адвокатів.

Про це пише OPB.

Незабаром жителі Орегону можуть мати вибір, коли мова заходить про те, щоб стати ліцензованими адвокатами в штаті. Верховний суд Орегону одноголосно підтримав концепцію двох альтернатив на додаток до єдиного адвокатського іспиту — наразі це єдиний шлях до ліцензування адвоката для людей у ​​штаті. Такими альтернативами є: шлях експериментального навчання для студентів і курс практики під керівництвом аспірантів.

Але рішення державного суду – це лише перший крок. Це може зайняти більше року або навіть і більше, перш ніж ці альтернативи будуть затверджені та впроваджені.

Тим часом три юридичні школи Орегону вже починають думати про те, як зміни можуть вплинути на них та їхніх студентів.

Обговорення альтернатив кваліфікаційного іспиту почалися в 2020 році, коли головний суддя Орегону Марта Волтерс попросила Раду екзаменаторів штату розглянути альтернативи іспиту.

Рада створила робочу групу, яка протягом року досліджувала альтернативи для подання до Верховного суду штату.

Браян Галліні, декан юридичного коледжу Університету Вілламетт, був у цій робочій групі.

«Ця робота закінчена, і тепер ми переходимо до нової фази, яка занурюється у глибину, у конкретні деталі, думаючи про всю логістику… про те, як це може відбуватися», – сказав Галліні.

Усунення прогалин

Шлях того, як стати адвокатом, відрізняється від штату до штату. В штаті Орегон студенти повинні скласти іспит адвоката з балом не менше 270. Щоб стати ліцензованим адвокатом в Орегоні, також потрібно закінчити акредитовану юридичну школу, пройти «огляд моральної та фізичної підготовки» та скласти кваліфікаційний іспит. Дві запропоновані альтернативи іспиту адвоката все одно потребуватимуть цих додаткових кроків.

Галліні сказав, що розмова про альтернативи іспиту в Орегоні частково виникла з ідеї, що навички складання тесту не завжди відповідають тому, що шукають роботодавці.

«Ми розробляємо навчальний план, який певним чином відповідає цій схемі ліцензування», — сказав Галліні. «Звісно, ​​ми хочемо підготувати наших студентів до практики, але ми хочемо переконатися в тому, щоб вони складали іспит, і це дуже важливо знати — ці дві речі не завжди узгоджуються».

Запропоновані шляхи — це спосіб «усунення прогалин», сказав Галліні.

Oregon Experiential Pathway може змінити навчальні програми юридичних шкіл у штаті, зробивши акцент на юридичних клініках або симуляційній роботі.

Шлях контрольованої юридичної практики для людей, які вже закінчили юридичний факультет, нагадував би навчання, коли заявники проходять від 1000 до 1500 годин юридичної практики під наглядом, щоб отримати ліцензію, як зараз пропонується.

Галліні сказав, що деякі люди сумніваються, чи ці альтернативи «знизять планку» для того, щоб стати адвокатом в Орегоні. Він звертає увагу, що це експериментальний шлях, зокрема, це можна розглядати як збільшення кількості роботи для студентів порівняно з підготовкою до традиційного кваліфікаційного іспиту.

«Я думаю, що програму Oregon Experiential Pathway можна вважати більше суворою. Але я також думаю, що це більше відповідає навичкам, які емпірично вимірюються тим, що очікують роботодавці та громадськість», – сказав Галліні.

Він передбачає, що контрольована практика є шляхом для адвокатів інших штатів займатися юридичною практикою в Орегоні, щоб зробити це без складання кваліфікаційного іспиту. Це може допомогти вирішити проблему з нестачею персоналу в системі державної оборони Орегону, сказав він.

Беккі Іванофф, помічник декана з планування кар’єри та професійного розвитку Школи права Орегонського університету, була в робочій групі разом із Галліні.

Вона розповіла, що контрольована практика також може допомогти вирішити незадоволені потреби в юридичних послугах у сільській частині Орегону.

«Це чудова можливість для нас потенційно використати деякі з цих ресурсів із адвокатами – керівниками практики в більш сільських районах, щоб познайомити нових випускників із практикою в цій області», – сказала Іванофф. «Я думаю, що є багато цікавих можливостей для того, що це може дати для держави».

Галліні зазначив, що іспит адвоката Орегону все одно залишиться варіантом для студентів, якщо навіть ці альтернативні маршрути будуть реалізовані.

Зміна гри для студентів юридичного факультету

Найбільшою зміною для студентів юридичного факультету та шкіл штату Орегон буде потенційна реалізація Орегонського досвіду.

Зараз студенти юридичного факультету штату Орегон мають закінчити юридичний факультет із шістьма кредитами практики. Вони можуть отримати ці кредити, взявши участь в юридичній клініці, екстерном або у класах із симуляційного навчання.

Марсілін Берк, декан юридичного факультету Орегонського університету, сказала, що зміни в навчальній програмі все ще залишаються на стадії обговорення. Вона сказала, що будь-які зміни залежатимуть від того, як буде виглядати остаточна програма, і від того, чи буде вона врешті схвалена Верховним судом Орегону.

«Багато з цих деталей ми зараз не відчуваємо», – сказала Берк.

Берк повідомила, що велися дискусії щодо того, як три юридичні школи Орегона — UO, Willamette та Lewis & Clark College — можуть працювати разом.

«Можливо, наші студенти можуть брати уроки в юридичних школах», – сказала вона. «На даний момент є дуже багато різних можливостей».

Дженніфер Джонсон, декан юридичної школи Lewis & Clark, також сказала, що неясно, наскільки зміниться навчальний план її школи на цьому етапі.

Якщо пропозиції будуть схвалені, сказала Джонсон, викладачі трьох шкіл будуть активно залучатися до обговорення того, як може змінитися навчальний план.

Рухатися вперед і вирішувати питання справедливості

Тепер, коли Верховний суд Орегону продемонстрував підтримку альтернативних іспитів в адвокатурі як концепцій, наступним кроком є ​​їх конкретизація.

За словами Катері Уолш, директора з комунікацій адвокатури штату Орегон, Рада екзаменаторів призначить новий комітет з розвитку, щоб встановити конкретні деталі.

Уолш повідомила, що велика частина цього наступного кроку залежатиме від внеску громадськості.

Верховний суд штату Орегон не призначив кінцевого терміну для роботи цього нового комітету, але Уолш сказала, що адвокатура штату очікує, що робота триватиме як мінімум «до кінця цього року».

«Щоб бути успішним, адвокатура, суд — і, зрештою, громадськість — повинні знати, що шлях в адвокатуру в Орегоні відкритий і справедливий, а також дотриманий суворих стандартів освіти, етики та компетентності», — сказала Уолш.

Обговорення критерію справедливості було великою частиною роботи початкової робочої групи при розробці альтернативних пропозицій, і Берк з UO сказала, що це те, що має залишатися в центрі уваги, для того, щоб рухатися вперед.

«Ми говоримо про те, як це могло б залучити більше талантів в Орегон і щоб більше талановитих людей хотіли залишитися в Орегоні, і як це могла б бути більш різноманітна група людей», — сказала Берк. «Я думаю, що важливо усвідомити, що відкриття кількох шляхів не означає диверсифікацію професії. Ми повинні бути дуже свідомими та переконатися, що ми не створюємо систему, яка повторює існуючі перешкоди для практики».

«У всьому цьому ми повинні пам’ятати про справедливість та інклюзивність».