Верховний Суд скасував рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду щодо луцького судді Ющука

Верховний Суд скасував рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, яким вирок колишньому судді Луцького міськрайонного суду Волинської області Олегу Ющуку залишили без змін.

Вироком обвинуваченого засудили до 3 років позбавлення волі, але тепер доведеться слухати апеляційну скаргу від початку.

Про це йдеться у рішенні Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 10 жовтня.

На рішення АП ВАКС подали скарги як сторона обвинувачення, так і сторона захисту. Верховний Суд скарги задовольнив частково і призначив повторний розгляд в Апеляційній палаті суду. Судді зазначили, що при винесенні рішення судом були допущені суперечності у формулюванні висновків, виключивши протоколи негласних слідчих (розшукових) дій з доказів, водночас продовжила посилатись на зміст цих протоколів для підтвердження висновку про винуватість.

«Касаційні скарги захисників задовольнити частково. Ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 8 березня 2023 року стосовно скасувати і призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Олег Ющук за 500 доларів пообіцяв особі, стосовно якої було складено протокол за керування автівкою у нетверезому стані, вплинути на ухвалення рішення своїм колегою. Останній, на виконання домовленостей, нібито мав закрити справу відносно порушника. 15 березня 2018 року суддя повідомив про необхідність передачі предмету неправомірної вигоди третій особі, якою виявився адвокат.