Відчуження частки корпоративних прав одним із подружжя під час розгляду справи судом не позбавляє права іншого з подружжя претендувати на компенсацію 1/2 від вартості частки майна: суддя ВС Ступак

Суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Ольга Ступак виступила з лекцією «Практика Верховного Суду щодо поділу та спадкування корпоративних прав» на семінарі з підвищення кваліфікації адвокатів «Бізнес (корпоративні права) і сімейні війни: розлучення, спадкування домовленості». Захід, організований Національною асоціацією адвокатів України.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Вона нагадала про Рішення Конституційного Суду України від 19 вересня 2012 року № 17-рп/2012 щодо офіційного тлумачення положення ч. 1 ст. 61 СК України «Об’єкти права спільної сумісної власності». У ньому зроблено висновок, що статутний капітал та майно приватного підприємства, сформовані за рахунок спільної сумісної власності подружжя, є об’єктом їхньої спільної сумісної власності.

Також вона навела постанову Великої Палати ВС від 3 липня 2019 року у справі № 554/8023/15, в якій зроблено висновок, що відчуження частки корпоративних прав одним із подружжя під час розгляду справи судом не позбавляє права іншого з подружжя претендувати на компенсацію 1/2 від вартості частки майна товариства відповідно до частки другого з подружжя у статутному фонді цього товариства.