Відкрито кабінет-музей адвокатури Чортківщини на базі Чортківського навчально-наукового Інституту підприємництва: Ірина Василик

25 травня у місті Чорткові Тернопільської області було урочисто відкрито кабінет-музей адвокатури Чортківщини на базі Чортківського навчально-наукового Інституту підприємництва і бізнесу Західноукраїнського національного університету.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

“Про непересічність події свідчила участь у заході відомих адвокатів Чорткова та високоповажних представників духовенства різних конфесій. Знаково, що кабінет-музей, а також меморіальну дошку провідному адвокату краю Антіну Горбачевському освятили Єпископ Бучацький УГКЦ Дмитро Григорак та настоятель найдавнішої православного храму Чорткова –  церкви Успіння Пресвятої Богородиці о. Мирон Карач. Владика Дмитро Григорак у своєму слові відзначив, що нашим людським обов’язком є шана героям і адвокатам, які проголошували і будували Українську державу в минулому і тепер”, – розповідає Ірина Василик.

В урочистій церемонії відкриття кабінету-музею взяли  участь представники адвокатури та юридичної спільноти Чорткова та професорсько-викладацький склад Чортківського навчально-наукового Інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ. Серед гостей свята були:  директор Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Гамбаль М.І., головний державний виконавець Чортківського відділу ДВС Кравчук Г.В., доктор економічних наук, директор ВСП «Чортківський фаховий коледж економіки та підприємства»  Жовковська Т.Т., адвокати: Садовський М.Д., Вітковський В.С., Волинець С.А., Крива І.І., Гук В.С., Каліннікова М.О., Дядик Я.Б.

Директор Чортківського навчально-наукового Інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ Надія Кульчицька у привітальній промові наголосила на важливості даної події для інтелектуального процвітання краю, адже об’єднуються науковці, правники, духовенство та громадськість на шляху дослідження історії та збереження історичної пам’яті. Надія Кульчицька висловила слова вдячності усім причетним до створення кабінету-музею адвокатури Чортківщини.

З вітальними словами до присутніх звернувся Голова ради адвокатів Чортківщини Микола Камінський.

Керівник Центру досліджень адвокатури і права Ірина Василик розповіла про роль адвокатів у проголошенні незалежності України і збереженні атрибутів державності упродовж XX століття. Також презентувала навчальні стенди для кабінету-музею та подарувала для бібліотеки Інституту видання НААУ з історії адвокатури. Наочний матеріал, підготовлений за фінансової підтримки Національної асоціації адвокатів України, включив, окрім загальноукраїнських тематичних стендів, також і локальну тематику, зокрема, «Видатні українські адвокати Чортківського краю першої половини XX століття», «Адвокатура Тернопілля на переломі XIX – XX століть», «Антін Якович Горбачевський: адвокат, громадський і політичний діяч», «Володимир Електорович: адвокат і борець за незалежність України». У кабінеті-музеї можна ознайомитись не тільки з навчальними стендами, а також з виставкою книг «Адвокати в українському державотворенні».

“Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу  – це не тільки центр підготовки нашої майбутньої професійної зміни, а й місце історичної пам’яті української адвокатури. У добу Австро-Угорщини у цій будівлі розташовувався окружний суд. Тут, з 1893 року, заснувавши власну адвокатську канцелярію, працював видатний адвокат Антін Горбачевський. Хочеться відзначити найвищою повагою ініціативу місцевої громадськості Чорткова та окремих меценатів щодо вшанування визначного земляка-адвоката Антіна Горбачевського встановленням меморіальної дошки на його честь на стіні колишньої будівлі окружного суду. Висловлюю щиру подяку Національній асоціації адвокатів України за фінансову підтримку у виготовленні наочності, Раді адвокатів Тернопільської області за фінансовий вклад у технічне оснащення кабінету-музею, адвокатам міста Чорткова за небайдужість до історії адвокатури свого краю, меценатам за виготовлення меморіальної дошки на честь А. Горбачевського, директору Коледжу Тетяні Жовковській, директору Чортківської другої загальноосвітньої школи Руслану Кульчицькому за змістовну доповідь про Антіна Горбачевського, державному виконавцю Галині Кравчук за допомогу і, особливо, директору Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Надії Кульчицькій – за організацію і проведення цього гарного свята! Відкриття двох осередків вивчення історії адвокатури – знакова подія для Тернопілля. Сподіваємося на активну діяльність Студії історії адвокатури Тернопільщини та Кабінету-музею адвокатури Чортківщини на благо розвитку та утвердження статусу і престижу української адвокатури в державі та суспільстві”, – наголошує керівник Центру досліджень історії адвокатури і права при НААУ.