Відповідальність посадових осіб: адвокат Вікторія Поліщук

Під час марафону вебінарів у Вищій школі адвокатури на тему «Відповідальність посадових осіб», лектор, адвокат, медіатор, голова Комітету з трудового права НААУ, член Комітету з питань медіації та Комітету з питань гендерної політики, що діють в складі НААУ, розповіла про юрисдикцію спорів, що пов’язані зі звільненням посадових осіб та особливості звільнення посадових осіб.

Рішенням Конституційного Суду України від 20 січня 2020 року №1-рп/2010 у справі за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародний фінансово-правовий консалтинг» про офіційне тлумачення частини третьої статті 99 Цивільного кодексу України визначено, що правовідносини, які виникають між товариством і особами, яким довірено повноваження з управління ним, щодо обрання, усунення, відсторонення, відкликання цих осіб, є не трудовими, а корпоративними.

Без рішення загальних зборів:

  1. Директор має ініціювати загальні збори учасників товариства протягом двох тижнів з дати складання заяви про звільнення за власним бажанням на підставі ст..38 КЗпП.
  2. Протокол загальних зборів учасників, яким зафіксовано прийняття рішення про звільнення директора та призначення нового, є підставою для видання наказу про звільнення,видачі директору трудової книжки та проведення з ним остаточного розрахунку.
  3. Необхідно внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осі, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.