Військово-лікарські комісії працюватимуть на базі цивільних медзакладів за Програмою медгарантій: Дмитро Лубінець

Уряд ухвалив постанову, якою впроваджено новий пакет у межах Програми медичних гарантій, який передбачає проведення медичних оглядів мультидисциплінарними командами лікарів ВЛК, що утворюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Про це повідомив Уповноважений з прав людини від Верховної ради України Дмитро Лубінець.

Позаштатні ВЛК, які діють при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, функціонуватимуть на базі цивільних медичних закладів. Їх кількість та перелік з урахуванням поточного навантаження визначатиме керівництво обласних військових та КМВА.

На думку Уряду, такий крок дозволить посилити ресурсне забезпечення роботи лікарів, які залучені до проведення медичних оглядів для оцінки придатності особи до військової служби.

Всі послуги, які входять до пакета Програми медгарантій будуть безоплатними для призовників та військовозобов’язаних які проходять ВЛК.

Зокрема, держава покриватиме такі послуги: 

  • проведення лабораторних та інструментальних досліджень;
  • направлення особи за наявності показань в інші медичні заклади для проведення необхідних консультацій та обстежень, а також для надання спеціалізованої медичної допомоги у разі потреби;
  • оформлення проектів довідок та формування медичних висновків щодо стану здоров’я особи.

Офіс Уповноваженого заявляє, що створення позаштатних військово-лікарських комісій на базі цивільних медичних закладів – один з кроків забезпечення конституційного права призовників та військовозобов’язаних на охорону здоров’я та надання медичної допомоги.