ВП висловила позицію, що не можна бути “слугою двох панів”. Не можна одночасно бути суддею та адвокатом. Користі від цього не буде ні державі, ні суспільству: адвокат Готін

Хотілося б подякувати та поаплодувати суддям ВП за глибинне та ґрунтовне дослідження предмета спору й за рішення, яке відповідає всім канонам закону, права, справедливості.

Про це повідомив Олександр Готін, адвокат, голова комітету з питань антикорупційної політики та комплаєнсу, що діє у складі Національної асоціації адвокатів України в інтерв’ю Закон і Бізнес.

Пропоную на проблему отримання держслужбовцями адвокатських посвідчень дивитися ширше. Подібні обмеження — в інтересах самих суддів, прокурорів та інших осіб. Органи адвокатського самоврядування намагаються, образно кажучи, уберегти зазначених осіб від порушень закону. Потрібно запобігти ситуації, коли держслужбовець чи інший правник у своєму прагненні одержати адвокатське свідоцтво мимоволі допустить порушення антикорупційного законодавства. Адже за це він може бути звільнений з публічної служби з усіма негативними наслідками для його кар’єри.

ВП висловила позицію, що не можна бути «слугою двох панів». Не можна одночасно бути суддею та адвокатом. Користі від цього не буде ні державі, ні суспільству.

Адвокатська спільнота завжди рада бачити у своїх лавах і суддів, і прокурорів, і працівників інших державних та недержавних структур. Але треба все робити за законом. Після закінчення публічної кар’єри, будь ласка, ставайте адвокатами та працюйте на користь людям, державі, суспільству й собі.