ВРП підтримала ініціативу НААУ щодо започаткування національної дискусії з питань роботи судової системи

Вища рада правосуддя запросила голову Національної асоціації адвокатів України і Ради адвокатів України Лідію Ізовітову взяти участь в національній дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи».

Про це повідомляє прес-служба НААУ.

Під час першої дискусії, яка відбудеться 23 листопада, планують обговорити законодавчі ініціативи з питань реформування судової системи, зокрема законопроекти №№3711, 3711-1, 3711-2 та законопроект, підготований Міністерством юстиції щодо внесення змін до норм, які стосуються питань судоустрою і статусу суддів, у світлі висновку Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) від 9 жовтня 2020 року щодо законопроекту №3711.

Окрім представників адвокатури, до участі у національній дискусії запрошені судді, представники органів суддівського врядування та самоврядування, науковці, члени провідних професійних громадських організацій і асоціацій, представники органів виконавчої та законодавчої гілок влади, міжнародні та національні експерти.

Захід відбудеться у змішаному форматі: онлайн та офлайн.

Як повідомляв Advokat Post, 17 листопада Рада адвокатів України запропонувала ВРП організувати широке обговорення проблем функціонування судової системи.