ВРП підтримала відставку судді Приморського райсуду Одеси Попревича, який розглядав справу про пожежу у дитячому таборі “Вікторія” та активіста Стерненка

31 жовтня 2023 року на засіданні Вищої ради правосуддя розглянуто матеріали щодо звільнення суддів за загальними обставинами.

ВРП вирішила звільнити трьох суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку, в тому числі Попревича Віктора Михайловича – з посади судді Приморського районного суду міста Одеси;

У відставку суддя Віктор Попревич подав сам, пояснивши рішення “загальними обставинами”. Він зможе отримуватиме довічне грошове утримання, адже має відповідний стаж роботи.

У 2021 році суддя Попревич ухвалив рішення щодо одеського активіста Сергія Стерненка про ув’язнення його до семи років і трьох місяців, а також конфіскації половини майна у справі про викрадення у 2015 році представника проросійської партії “Родіна” Сергія Щербича. Пізніше апеляційний суд змінив покарання і призначив Стерненку рік умовно.

Він також розглядав дві резонансі справи, пов’язані із пожежами на Одещині. В обох випадках порушення правил пожежної безпеки призвели до загибелі людей.

У 2017 році суддя відпустив під заставу директора дитячого табору “Вікторія” Петроса Саркісяна, в якому загинули діти.

У 2020-2021 році розглядав справу про пожежу в будинку Асвадурова в Одесі, де розташовувались Інститут морської біології НАН України та Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. При пожежі у грудні 2019 року загинули 16 людей.