ВРП звільнила суддю херсонського суду Варняка за вчинення істотного дисциплінарного проступку

4 червня 2024 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення судді Херсонського окружного адміністративного суду, відрядженого до Одеського окружного адміністративного суду, Варняка Сергія Олександровича на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Про це повідомляє ВРП.

Реалізація зазначеної процедури здійснювалася на підставі подання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення судді з посади у зв’язку із вчиненням істотного дисциплінарного проступку, грубого чи систематичного нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді (стаття 109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Суддя з серпня 2022 року не з’являється до суду, до якого він був відряджений та не здійснює правосуддя.

Під час розгляду дисциплінарної справи встановлено, що Сергій Варняк після деокупації Херсону добровільно переїхав на тимчасово окупований лівий берег Херсонщини, отримав ідентифікаційний номер платника податків російської федерації та пенсію країни агресора, а також активно звертається до судових органів, створених окупаційною владою.

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що суддя Варняк С.О. свідомо відмовився виконувати покладений на нього обов’язок здійснювати правосуддя від імені України, визнає юрисдикцію судів окупаційної влади отже, вчинив дії, які порочать звання судді та підривають авторитет правосуддя. Встановлені обставини свідчать про грубе і систематичне нехтування Варняком С.О. обов’язками судді та морально-етичними принципами поведінки судді.

Під час розгляду дисциплінарної справи встановлено чіткі та переконливі докази, які з точки зору звичайної розсудливої людини у сукупності дають змогу дійти висновку про наявність обставин, що є підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

З дня ухвалення Дисциплінарною палатою рішення про застосування дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади суддя вважається тимчасово відстороненим від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремого рішення.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.